„Jesienne drzewo” – rozwijanie manualności, kreatywności i poczucia estetyki
Opublikowano w dniu
S. Gajewska
"AŻEBY SIĘ STALI TWARDZI JAK GRANIT, A DUSZE MIELI CZYSTE I GŁĘBOKIE JAK MORZE…" M. Zaruski
Jesteś tutaj:
Opublikowano w dniu
S. Gajewska
Opublikowano w dniu
S. Gajewska
Opublikowano w dniu
S. Gajewska
Opublikowano w dniu
S. Gajewska
Opublikowano w dniu
W październiku rozmawiamy na zajęciach w świetlicy oraz w ramach kół zainteresowań o wartościach odżywczych mleka. Dowiedzieliśmy się jakie cenne witaminy i minerały zawiera mleko,skąd pochodzi, jak należy je kupować i przechowywać. Rozmawialiśmy o produktach mlecznych i wymienialiśmy się przepisami na ulubione mleczne potrawy. Wygrał sernik! Mniam. Po warsztatowej części zajęć wykonaliśmy karty pracy związane z tematem. Teraz z apetytem czekamy na kolejną dostawę mleka w ramach akcji Mleko w szkole.
Jagoda Rotnicka Płocha
Opublikowano w dniu
Dziś w świetlicy poznaliśmy zwyczaje wiewiórek. Każde z dzieci spotkało tego popularnego ssaka podczas spaceru w parku lub lesie. Wszyscy wiemy, że wiewiórki mieszkają w dziuplach i gromadzą orzechy na zimę. Nie każdy wie, że ogon wiewiórki ma 25 cm i służy jej jako kołderka w czasie zimowego odpoczynku. Dzieci wyklejały figurę wiewiórki z różnokolorowej bibuły, a starsi kolorowanki mandalę wiewiórkę. Lubimy jesień!
Jagoda Rotnicka Płocha
Opublikowano w dniu
Jesień już, ćwiczymy drobne mięśnie palców i dłoni, powtarzamy nazwy kolorów i szukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego liście na drzewach zmieniają kolor? Prace plastyczne z plasteliny wykonane przez dzieci z 1b, 2a i 3b.
Jagoda Rotnicka Płocha
Opublikowano w dniu
23 września 2024 przywitamy Jesień. Ciesząc się ostatnimi dniami lata szykujemy naszą świetlicę na powitanie kolejnej pory roku. Szyjąc bez igły przygotowaliśmy kolorowe, cieplutkie i pomysłowe jesienne liście ozdobione włóczką. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie we wrześniu. Na gazetce umieściliśmy najważniejsze informacje na temat jesiennych miesięcy. W sali zrobiło się nastrojowo i kolorowo.
Jagoda Rotnicka Płocha
Opublikowano w dniu
Od 1 września dzieci i młodzież z Ukrainy zostają objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki w polskich szkołach.
Załączona ulotka zawiera kluczowe informacje na temat wprowadzonego dla dzieci uchodźczych obowiązku edukacyjnego oraz dostępnych form wsparcia dla uczniów z Ukrainy.

Opublikowano w dniu
Wniosek o przyjęcie dziecka na rok szkolny 2024/2025 do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 23 w Szczecinie
wniosek-swietlica-sp-23-2024-2025
Wnioski należy składać do 06 września 2024 r. w sekretariacie szkoły.
Świetlica działa od 2 września w godzinach 6.45 – 17.00
Opublikowano w dniu
Czytaliśmy opowiadanie wakacje nad morzem. Postanowiliśmy zrobić pracę plastyczną pod tytułem Zachód słońca nad morzem. Według nas najładniejsze trzy pracę zrobiły: Sofiia z 1a. Lena z 1a i Zuzia z 2b. Efekty naszej pracy widać na zdjęciach.
Dorota Chrzanowska
Opublikowano w dniu
Dzień Mamy skłania do rozmowy o całej rodzinie. Rozmawialiśmy o mamie, tacie, rodzeństwie i dalszym członkach rodziny. Niektórzy mają rożne zwierzęta i one również są członkami rodziny. Doszliśmy do wniosku, że najważniejsze w rodzinie jest to, żeby wszyscy się kochali i szanowali. Nasze rodziny uwieczniliśmy na obrazkach. Tak nam wyszło. Wybraliśmy trzy najlepsze rysunki. Były to prace Julki z 2b, Oli z 2b i Lidka z 1b
Dorota Chrzanowska


Opublikowano w dniu
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Mamy. Rozmawialiśmy na temat swoich Mam. Stworzyliśmy portrety Naszych kochanych Mamuś i wyszło nam całkiem nieźle.
Dorota Chrzanowska
Opublikowano w dniu
Nastała piękna, kolorowa wiosna. W trzeciej dekadzie maja wędrujemy myślami na łąkę. 20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Rozmawiamy o tych pożytecznych owadach. W wyobraźni spacerujemy po kolorowej, pachnącej łące, słuchamy śpiewu ptaków i bzyczenia owadów. Lekki, ciepły wietrzyk unosi latawce. Te latawce, wykonane techniką origami płaskiego z kwadratu zdobią również naszą świetlicę. Maj jest taki piękny!
Jagoda Rotnicka Płocha
Opublikowano w dniu
Czytaliśmy fragment książki A. Lindgren pt. Dzieci z Bullerbyn. Potem zrobiliśmy takie ładne zakładki do książek. Połączyliśmy czytelnictwo z wiosną.
Opublikowano w dniu
Dzisiaj rozmawialiśmy o świętach majowych i o symbolach narodowych. Dzieci mają dużą wiedzę. To efekty ich pracy. Dorota Chrzanowska
Opublikowano w dniu
17 kwietnia uczniowie klas 1-3 przystąpili do MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNE IGRASZKI zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 54 w Szczecinie. Emocje były ogromne tym bardziej, że uczniowie naszej szkoły Bartłomiej Balul oraz Urszyla Jaros zdobyli II miejsce w kategorii klas drugich i trzecich. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Opublikowano w dniu
W piątek 19 kwietnia 2024r klasa 3a uczestniczyła w warsztatach dla dzieci pt. ,,Biało-czerwone symbole i barwy narodowe”. Zajęcia odbyły się w Laboratorium Kreatywności w Szczecinie. Dzieci samodzielnie tworzyły nasze barwy narodowe dzięki specjalnym technikom laboratoryjnym. Były doświadczenie i eksperymenty. Powstała flaga biało-czerwona na drewnie oraz orzeł biały na czerwonym tle. Uczniowie przygotowali się do zbliżających się Świąt Majowych.
Małgorzata Maj
Opublikowano w dniu
Tradycje są ważne w życiu każdego narodu. Tradycje Świąt Wielkanocnych są bardzo rozpowszechnione w naszej kulturze. Podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność i głęboką pobożność.
W środę , 27 marca odbył się w Szkole Podstawowej Nr 23 w Szczecinie uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych pt. ,,Radosnej Wielkanocy”. Przygotowała go klasa 3a z wychowawczynią Małgorzatą Maj. Dzieci przypomniały o zwyczajach i obrzędach ludowych związanych z Wielkanocą. Zaprezentowano piosenki, wiersze, fraszki i rymowanki. Klasa 3a zatańczyła TROJAKA . Występujący wspaniale zaangażowali widownię do aktywnego udziału w uroczystości szkolnej. Piękny nastrój tworzyły ludowe stroje artystów oraz świąteczna dekoracja auli przygotowana przez panią M. Maj i ks. Daniela Grocholewskiego, który złożył wszystkim piękne życzenia świąteczne. Na zakończenie pani dyrektor Barbara Bachanek-Jóźwiak złożyła zgromadzonym świąteczne życzenia i zabawiła się w Śmigusa- Dyngusa. Na sali rozległy się wesołe piski i śmiechy. Tradycji stało się zadość.
Małgorzata Maj
Opublikowano w dniu
Wraz z nadejściem wiosny obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie, która budzi się do życia. Również zmiany w pogodzie są zauważalne. Mogliśmy już obserwować pierwsze wiosenne burze, zrobiło się ciepło, dni są długie. Często pada deszcz, lecz po nim szybko wychodzi słońce. Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tym kiedy i w jaki sposób powstaje tęcza. Wykonaliśmy na ten temat pracę plastyczną. Cieszymy się, że jest już wiosna. J. Rotnicka Płocha
Opublikowano w dniu
Przed Świętami postanowiliśmy zrobić wiosenne porządki. Dzielna ekipa pracowała wytrwale. Do końca wytrwała Jagoda, Maja i Sofiia.
Dorota Chrzanowska
Opublikowano w dniu
W świetlicy można też być małym modelarzem. Wystarczą chęci i odrobina cierpliwości.

Opublikowano w dniu
W świetlicy poprzez zabawę rozwijamy motorykę małą. Wykorzystanie wody, farb plakatowych oraz oleju. Poznawanie właściwości cieczy. Sylwia Gajewska
Opublikowano w dniu
Dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów świetlicy. Sylwia Gajeska
Opublikowano w dniu
W dniu 9 stycznia 2024r. uczniowie klasy 2b pojechali do Muzeum Techniki i Nauki, aby obejrzeć wystawę interaktywną pt:„Motoeksperymentarium”. Dowiedzieliśmy się, że w Szczecinie miała być linia produkcyjna samochodu marki „Smyk”, jednak nigdy do tego nie doszło. Problemem była awaryjność prototypowych wersji, szczególnie jeśli chodzi o układ napędowy. Było wiele interesujących eksponatów oraz ciekawostek przedstawionych przez p.Przemysława K.
To była bardzo ciekawa lekcja historii, która pokazała uczniom klasy 2b czasy, których oni w ogóle nie znają. Polecamy każdemu odwiedzenie tej ponadczasowej wystawy. 😊
Julita Goryńska
Opublikowano w dniu
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI było inicjowanie i programowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych.
Zorganizowane w szkole działania miały promować pozytywne wykorzystywanie internetu, a także dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo. W tym roku klasy 1-3 wzięły udział w programie Polkiego Centrum Safer Internet, dzięki któremu utrwalali swoja wiedzę w oparciu miedzy innymi o Przygody Spociaka, Ajpi, Netka i Kompela w sieci:
– Sieciaki- poznaj bezpieczny internet!
– Sieciaki- pięć zasad bezpieczeństwa!
Klasy młodsze w ramach podsumowania lekcji wykonały plakaty dotyczące zalet i wat internetu, a także lapbooki zawierajace zasady bezpiecznego internetu.
Uczniowie klas 8 przygotowywali prezentacje dla młodszych kolegów z edukacji wczesnoszkolnej. Prezentacje zawierały informacje dotyczące korzyści i niebezpieczeństw płynących z Internetu, odpowiedniego doboru gier do wieku gracza, a także zachowania bezpieczeństwa, gdy jesteśmy użytkownikami Sieci. Bardzo dziękujemy uczniom klas 8 za wcielenie się w dość trudną rolę, a także dzielne stawienie czoła pytaniom, często dość trudnym zadawanym przez dociekliwych młodszych uczniów. Do zobaczenia za rok.
Agnieszka Strycharczyk, Agnieszka Głowacka- Gruszka, Agnieszka Karpowicz- Szymańska, Piotr Kasprzyk
zaswiadczenie_dbi_20242392_2024
Opublikowano w dniu
Bawimy się, uczymy, ale czasami musimy popracować. Kredki nie chciały same się zatemperować, musieliśmy my to zrobić.
Dorota Chrzanowska


Opublikowano w dniu
Bardzo tęsknimy za wiosną, żeby przyspieszyć jej przyjście zrobiliśmy taką pracę. Bociany to przecież pierwsze zwiastuny wiosny. Przylatujcie, zapraszamy. Dorota Chrzanowska

Opublikowano w dniu
Praktyczne zajęcia krawieckie rozwijające zdolności manualne i cierpliwość.
Opublikowano w dniu
Dziś rano w świetlicy dzieci przygotowały gazetkę informacyjną na temat pierwszych zwiastunów nadchodzącej wiosny. Znalazły się na niej ciekawostki ze świata roślin, ptaków i zwierząt. Dzieci z klas 1a, 2a i 3a wykonały piękne kępki przebiśniegów. Słońce wesoło zaświeciło. W świetlicy jest już bardzo wiosennie.
Jagoda Rotnicka Płocha
Opublikowano w dniu
Środa, 14 lutego upłynął w szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. W klasach 1-3 została zorganizowana poczta walentynkowa i jak co roku uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Nie zabrakło amorkowych gier, które jeszcze bardziej zjednoczyły naszych uczniów.
Opublikowano w dniu
Wesoły to tydzień w świetlicy. Walentynki i Dzień Kota przypadają w lutym. Z tej okazji w serdecznej atmosferze rozmawiamy o przyjaźni, czytamy bajki i opowiadania z kotami w roli głównej i oczywiście tworzymy.
Jagoda Rotnicka Płocha
Opublikowano w dniu

Za oknem pada śnieg, to my też na zimowo. Zrobiliśmy zimowe obrazki, które teraz wiszą na gazetce, na 1 piętrze szkoły.
Dorota Chrzanowska
Opublikowano w dniu
Walentynki tuż, tuż. My się już przygotowaliśmy. Takie cudeńka zrobiliśmy dla bliskich.
Dorota Chrzanowska
Opublikowano w dniu
Dzisiaj słuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy. Robiliśmy kukiełki warzyw. Sami próbowaliśmy bawić się w teatr. Zabawa była na sto dwa.
Dorota Chrzanowska
Opublikowano w dniu
Podczas spacerów po parkach i ogrodach możemy zauważyć wschodzące wiosenne kwiatki. Dni stają się coraz dłuższe a słońce mocniej grzeje. To oznacza, że nadeszło Przedwiośnie. Cieszymy się i obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie. Jagoda Rotnicka Płocha
Opublikowano w dniu
Styczeń przyniósł nam piękną, zimową aurę. Rozmawiamy w świetlicy o zabawach na śniegu i lodzie, zimowych dyscyplinach sportowych oraz o bezpiecznych zabawach w czasie ferii. Poznane zasady bezpieczeństwa wprowadzamy w życie bawiąc się na śniegu wokół naszej pięknej szkoły. Hu, hu, ha Zima wcale nie jest zła! Jagoda Rotnicka Płocha