Jesteś tutaj:

Rok: 2024

S. Gajewska

Więcej o Spotkanie z kotem Mleczysławem

W październiku rozmawiamy na zajęciach w świetlicy oraz w ramach kół zainteresowań o wartościach odżywczych mleka. Dowiedzieliśmy się jakie cenne witaminy i minerały zawiera mleko,skąd pochodzi, jak należy je kupować i przechowywać. Rozmawialiśmy o produktach mlecznych i wymienialiśmy się przepisami na ulubione mleczne potrawy. Wygrał sernik! Mniam. Po warsztatowej części zajęć wykonaliśmy karty pracy związane z tematem. Teraz z apetytem czekamy na kolejną dostawę mleka w ramach akcji Mleko w szkole.

Jagoda Rotnicka Płocha

Więcej o Spotkanie z wiewiórką

Dziś w świetlicy poznaliśmy zwyczaje wiewiórek. Każde z dzieci spotkało tego popularnego ssaka podczas spaceru w parku lub lesie. Wszyscy wiemy, że wiewiórki mieszkają w dziuplach i gromadzą orzechy na zimę. Nie każdy wie, że ogon wiewiórki ma 25 cm i służy jej jako kołderka w czasie zimowego odpoczynku. Dzieci wyklejały figurę wiewiórki z różnokolorowej bibuły, a starsi kolorowanki mandalę wiewiórkę. Lubimy jesień!

Jagoda Rotnicka Płocha

Więcej o Jesienne drzewa

Jesień już, ćwiczymy drobne mięśnie palców i dłoni, powtarzamy nazwy kolorów i szukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego liście na drzewach zmieniają kolor? Prace plastyczne z plasteliny wykonane przez dzieci z 1b, 2a i 3b.

Jagoda Rotnicka Płocha

Więcej o Witamy Jesień

23 września 2024 przywitamy Jesień. Ciesząc się ostatnimi dniami lata szykujemy naszą świetlicę na powitanie kolejnej pory roku. Szyjąc bez igły przygotowaliśmy kolorowe, cieplutkie i pomysłowe jesienne liście ozdobione włóczką. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie we wrześniu. Na gazetce umieściliśmy najważniejsze informacje na temat jesiennych miesięcy. W sali zrobiło się nastrojowo i kolorowo.

Jagoda Rotnicka Płocha

 

Od 1 września dzieci i młodzież z Ukrainy zostają objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki w polskich szkołach. 

Załączona ulotka zawiera kluczowe informacje na temat wprowadzonego dla dzieci uchodźczych obowiązku edukacyjnego oraz dostępnych form wsparcia dla uczniów z Ukrainy.

Więcej o Wakacje

Czytaliśmy opowiadanie wakacje nad morzem. Postanowiliśmy zrobić pracę plastyczną pod tytułem Zachód słońca nad morzem. Według nas najładniejsze trzy pracę zrobiły: Sofiia z 1a. Lena z 1a i Zuzia z 2b. Efekty naszej pracy widać na zdjęciach.
Dorota Chrzanowska

 

Dzień Mamy skłania do rozmowy o całej rodzinie. Rozmawialiśmy o mamie, tacie, rodzeństwie i dalszym członkach rodziny. Niektórzy mają rożne zwierzęta i one również są członkami rodziny. Doszliśmy do wniosku, że najważniejsze w rodzinie jest to, żeby wszyscy się kochali i szanowali. Nasze rodziny uwieczniliśmy na obrazkach. Tak nam wyszło. Wybraliśmy trzy najlepsze rysunki. Były to prace Julki z 2b, Oli z 2b i Lidka z 1b

Dorota Chrzanowska

Siedzące dziewczynki przed galerią z pracami

Przygotowane laurki dla mam

 

galeria pracWielkimi krokami zbliża się Dzień Mamy. Rozmawialiśmy na temat swoich Mam. Stworzyliśmy portrety Naszych kochanych Mamuś i wyszło nam całkiem nieźle.

Dorota Chrzanowska

 

Więcej o Dmuchawce, latawce, wiatr

Nastała piękna, kolorowa wiosna. W trzeciej dekadzie maja wędrujemy myślami na łąkę. 20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Rozmawiamy o tych pożytecznych owadach. W wyobraźni spacerujemy po kolorowej, pachnącej łące, słuchamy śpiewu ptaków i bzyczenia owadów. Lekki, ciepły wietrzyk unosi latawce. Te latawce, wykonane techniką origami płaskiego z kwadratu zdobią również naszą świetlicę. Maj jest taki piękny!

Jagoda Rotnicka Płocha

Więcej o Lubię czytać

Czytaliśmy fragment książki A. Lindgren pt. Dzieci z Bullerbyn. Potem zrobiliśmy takie ładne zakładki do książek. Połączyliśmy czytelnictwo z wiosną.

Więcej o Biedronki
W maju szukamy w świetlicy odpowiedzi na pytanie: Co w trawie piszczy? Rozmawiamy o ekosystemie łąki, poznajemy jej mieszkańców: zwierzęta, owady, ptaki i płazy. Zastanawiamy się, jak je ochronić. Poznajemy też rośliny rosnące na łące. Rozumiemy dlaczego nie należy wypalać łąk. Cieszymy się pięknem wiosny i słoneczną, majową pogodą. Przygotowaliśmy w sali gazetkę tematyczną. O poranku wykonaliśmy też pracę plastyczną-biedronkę, nucąc piosenkę Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie…Jagoda Rotnicka Płocha
Więcej o Święta Majowe

Dzisiaj rozmawialiśmy o świętach majowych i o symbolach narodowych. Dzieci mają dużą wiedzę. To efekty ich pracy. Dorota Chrzanowska

17 kwietnia uczniowie klas 1-3 przystąpili do MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNE IGRASZKI zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 54 w Szczecinie. Emocje były ogromne tym bardziej, że uczniowie naszej szkoły Bartłomiej Balul oraz Urszyla Jaros zdobyli II miejsce w kategorii klas drugich i trzecich. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Więcej o Kwiatki dla Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o potrzebie ochrony środowiska, trosce o klimat, segregacji odpadów i zmniejszaniu śladu węglowego. Zastanawialiśmy się jak my możemy pomóc ocalić naszą wyjątkową planetę. Ponieważ to imieniny Ziemi przygotowaliśmy dla niej kwiatki. Niech będzie zielona, pachnąca i zdrowa!
J. Rotnicka Płocha
Więcej o W LABORATORIUM KREATYWNOŚCI

W piątek 19 kwietnia 2024r klasa 3a uczestniczyła w warsztatach dla dzieci pt. ,,Biało-czerwone symbole i barwy narodowe”. Zajęcia odbyły się w Laboratorium Kreatywności w Szczecinie. Dzieci samodzielnie tworzyły nasze barwy narodowe dzięki specjalnym technikom laboratoryjnym. Były doświadczenie i eksperymenty. Powstała flaga biało-czerwona na drewnie oraz orzeł biały na czerwonym tle. Uczniowie przygotowali się do zbliżających się  Świąt Majowych.

                                                                                                                         Małgorzata Maj

Więcej o Apel z okazji Świąt Wielkiejnocy

Napis Wielkanoc. Królik wiozący na pace samochodu pisankiTradycje są ważne w życiu każdego narodu. Tradycje Świąt Wielkanocnych są bardzo rozpowszechnione w naszej kulturze. Podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność i głęboką pobożność.

W środę , 27 marca  odbył się w Szkole Podstawowej Nr 23 w Szczecinie uroczysty apel  z okazji Świąt Wielkanocnych pt. ,,Radosnej Wielkanocy”. Przygotowała go klasa 3a z wychowawczynią Małgorzatą Maj.  Dzieci przypomniały o zwyczajach i obrzędach ludowych związanych z Wielkanocą. Zaprezentowano piosenki, wiersze, fraszki i rymowanki. Klasa 3a zatańczyła TROJAKA . Występujący wspaniale zaangażowali widownię do aktywnego udziału w uroczystości szkolnej. Piękny nastrój tworzyły ludowe stroje artystów oraz świąteczna dekoracja auli przygotowana przez panią M. Maj i ks. Daniela  Grocholewskiego, który złożył wszystkim piękne życzenia świąteczne. Na zakończenie pani dyrektor Barbara Bachanek-Jóźwiak złożyła zgromadzonym świąteczne życzenia i zabawiła się w Śmigusa- Dyngusa. Na sali rozległy się wesołe piski i śmiechy. Tradycji stało się zadość.

Małgorzata Maj

Więcej o Pogoda

Wraz z nadejściem wiosny obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie, która budzi się do życia. Również zmiany w pogodzie są zauważalne. Mogliśmy już obserwować pierwsze wiosenne burze, zrobiło się ciepło, dni są długie. Często pada deszcz, lecz po nim szybko wychodzi słońce. Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tym kiedy i w jaki sposób powstaje tęcza. Wykonaliśmy na ten temat pracę plastyczną. Cieszymy się, że jest już wiosna. J. Rotnicka Płocha

Przed Świętami postanowiliśmy zrobić wiosenne porządki. Dzielna ekipa pracowała wytrwale. Do końca wytrwała Jagoda, Maja i Sofiia.
Dorota Chrzanowska

W świetlicy można też być małym modelarzem. Wystarczą chęci i odrobina cierpliwości.

Wykonany model samochodu

Więcej o Zabawy plastyczno-manualne

W świetlicy poprzez zabawę rozwijamy motorykę małą. Wykorzystanie wody, farb plakatowych oraz oleju. Poznawanie właściwości cieczy. Sylwia Gajewska

 

Więcej o Wielkanocne warsztaty

Dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów świetlicy. Sylwia Gajeska

Więcej o MUZEUM TECHNIKI I NAUKI – WYSTAWA INTERAKTYWNA „MOTOEKSPERYMENTARIUM”.

W dniu 9 stycznia 2024r. uczniowie klasy 2b pojechali do Muzeum Techniki i Nauki, aby obejrzeć wystawę interaktywną pt:„Motoeksperymentarium”. Dowiedzieliśmy się, że w Szczecinie miała być linia produkcyjna samochodu marki „Smyk”, jednak nigdy do tego nie doszło. Problemem była awaryjność prototypowych wersji, szczególnie jeśli chodzi o układ napędowy. Było wiele interesujących eksponatów oraz ciekawostek przedstawionych przez p.Przemysława K.

To była bardzo ciekawa lekcja historii, która pokazała uczniom klasy 2b czasy, których oni w ogóle nie znają. Polecamy każdemu odwiedzenie tej ponadczasowej wystawy. 😊

  Julita Goryńska

Więcej o Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI było inicjowanie i programowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych.
Zorganizowane w szkole działania miały promować pozytywne wykorzystywanie internetu, a także dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo. W tym roku klasy 1-3 wzięły udział w programie Polkiego Centrum Safer Internet, dzięki któremu utrwalali swoja wiedzę w oparciu miedzy innymi o Przygody Spociaka, Ajpi, Netka i Kompela w sieci:
– Sieciaki- poznaj bezpieczny internet!
– Sieciaki- pięć zasad bezpieczeństwa!
Klasy młodsze w ramach podsumowania lekcji wykonały plakaty dotyczące zalet i wat internetu, a także lapbooki zawierajace zasady bezpiecznego internetu.

Uczniowie klas 8 przygotowywali prezentacje dla młodszych kolegów z edukacji wczesnoszkolnej. Prezentacje zawierały informacje dotyczące korzyści i niebezpieczeństw płynących z Internetu, odpowiedniego doboru gier do wieku gracza, a także zachowania bezpieczeństwa, gdy jesteśmy użytkownikami Sieci. Bardzo dziękujemy uczniom klas 8 za wcielenie się w dość trudną rolę, a także dzielne stawienie czoła pytaniom, często dość trudnym zadawanym przez dociekliwych młodszych uczniów. Do zobaczenia za rok.

 

Agnieszka Strycharczyk, Agnieszka Głowacka- Gruszka, Agnieszka Karpowicz- Szymańska, Piotr Kasprzyk

zaswiadczenie_dbi_20242392_2024

Bawimy się, uczymy, ale czasami musimy popracować. Kredki nie chciały same się zatemperować, musieliśmy my to zrobić.
Dorota Chrzanowska

Uczniowie temperujący kredki

Uczniowie temperujący kredki

Bardzo tęsknimy za wiosną, żeby przyspieszyć jej przyjście zrobiliśmy taką pracę. Bociany to przecież pierwsze zwiastuny wiosny. Przylatujcie, zapraszamy. Dorota Chrzanowska

Więcej o Zajęcia Praktyczna Pani

Praktyczne zajęcia krawieckie rozwijające zdolności manualne i cierpliwość.

Więcej o Wiosna

Dziś rano w świetlicy dzieci przygotowały gazetkę informacyjną na temat pierwszych zwiastunów nadchodzącej wiosny. Znalazły się na niej ciekawostki ze świata roślin, ptaków i zwierząt. Dzieci z klas 1a, 2a i 3a wykonały piękne kępki przebiśniegów. Słońce wesoło zaświeciło. W świetlicy jest już bardzo wiosennie.

Jagoda Rotnicka Płocha

Więcej o Walentynki w klasach 1-3

Środa, 14 lutego upłynął w szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. W klasach 1-3 została zorganizowana poczta walentynkowa i jak co roku uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Nie zabrakło amorkowych gier, które jeszcze bardziej zjednoczyły naszych uczniów.

Więcej o Bańkoterapia

Bańkoterapia w pochmurny dzień. Sylwia Gajewska

Więcej o Wesoły to tydzień

Wesoły to tydzień w świetlicy. Walentynki i Dzień Kota przypadają w lutym. Z tej okazji w serdecznej atmosferze rozmawiamy o przyjaźni, czytamy bajki i opowiadania z kotami w roli głównej i oczywiście tworzymy.

Jagoda Rotnicka Płocha

Galeria prac przedstawiająca zimowe drzewa

Za oknem pada śnieg, to my też na zimowo. Zrobiliśmy zimowe obrazki, które teraz wiszą na gazetce, na 1 piętrze szkoły.
Dorota Chrzanowska

 

Więcej o Walentynki

Walentynki tuż, tuż. My się już przygotowaliśmy. Takie cudeńka zrobiliśmy dla bliskich.

Dorota Chrzanowska

Więcej o Zabawa w teatr

Dzisiaj słuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy. Robiliśmy kukiełki warzyw. Sami próbowaliśmy bawić się w teatr. Zabawa była na sto dwa.

Dorota Chrzanowska

 

Więcej o Dbamy o ptaki
Idzie luty, włóż ciepłe buty. Zima to ciężki czas dla zwierząt i ptaków. Rozmawiamy w świetlicy o przystosowaniu zwierząt i ptaków do zimy. Zwracamy uwagę na to czym, kiedy i w jaki sposób je dokarmiać. Wykonaliśmy też pracę plastyczną z kaczkami w roli głównej, aby zapamiętać, że kaczek nie wolno karmić chlebem. Wiele osób nadal tak robi. Niestety. J. Rotnicka Płocha
Więcej o Przedwiośnie

Podczas spacerów po parkach i ogrodach możemy zauważyć wschodzące wiosenne kwiatki. Dni stają się coraz dłuższe a słońce mocniej grzeje. To oznacza, że nadeszło Przedwiośnie. Cieszymy się i obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie. Jagoda Rotnicka Płocha

Styczeń przyniósł nam piękną, zimową aurę.  Rozmawiamy w świetlicy o zabawach na śniegu i lodzie, zimowych dyscyplinach sportowych oraz o bezpiecznych zabawach w czasie ferii. Poznane zasady bezpieczeństwa wprowadzamy w życie bawiąc się na śniegu wokół naszej pięknej szkoły. Hu, hu, ha Zima wcale nie jest zła! Jagoda Rotnicka Płocha

Do góry

Przejdź do treści