Jesteś tutaj:

Autor: MM

Więcej o 🎃 Przygotowania do „Wesołego Dnia Dyni” w świetlicy! 🍂

Wykonywanie lampioników 🕯️ do dekoracji na świetlicową imprezę jesienną 🍁. Kolorowo 🌈, twórczo ✂️🖌️ i w dobrych nastrojach 😄 – jak zawsze podczas naszych warsztatów artystycznych! 🎨✨

Sylwia Gajewska

Więcej o 🍂 Poznajemy przyrodę wszystkimi zmysłami! – klasa 1b 👀👃👂🤲

Korzystając ze słonecznej, pięknej pogody ☀️ klasa 1b wybrała się do parku 🌳, aby wszystkimi zmysłami obserwować złotą jesień 🍂🍃.
Dzieci zbierały okazy przyrodnicze według podanych kategorii 🧺, obserwowały kolory 🌈, słuchały odgłosów przyrody 🎶 i szukały zapachów 🌸. Najwięcej radości sprawiła im zabawa w odszukiwanie drzewa, które wcześniej poznawały tylko dotykiem 🌳🤲.
Zabawa była przednia! 😄 Zatrzymaliśmy się też nad Płonią 💧, aby dowiedzieć się, jak dbać o kaczki 🦆.
Na koniec dzieci wesoło bawiły się na placu zabaw 🛝. Pogoda była tak piękna 🌞, że nikt nie miał ochoty wracać do klasy!

Przy okazji spaceru odwiedziliśmy także stragan z warzywami i owocami 🍎🥕🍇.
Miłe sprzedawczynie 😊 pozwoliły dzieciom obejrzeć warzywa, owoce, orzechy i inne produkty. Nie wszystkie nazwy były znane, więc była to doskonała okazja do nauki 📚.

Więcej o 🎃Dzień Dyni w 1b🎃

🎃 27 października 2025 obchodziliśmy w 1 b Dzień Dyni! 🧡 Przyszliśmy do szkoły ubrani w kolorze pomarańczowym 🧡👕. Wykonaliśmy dyniowe prace plastyczne ✂️🎨, degustowaliśmy ciasto dyniowe 🍰 oraz pestki dyni 🌰. Rozwiązywaliśmy dyniowe zadania matematyczne ➕➖✖️➗. Oglądaliśmy film 🎬, z którego dowiedzieliśmy się, jakie zdrowe, smaczne i bogate w witaminy jest to warzywo 🥗💪.

Dowiedzieliśmy się też, że dynia kiedyś nazywana była banią 🏺. W Meksyku 🇲🇽 jest uważana za święte warzywo, a we Włoszech 🇮🇹 odbywa się festiwal dyni 🎉.

To był wesoły, kolorowy, smaczny i pachnący dzień! 😄🌈🍂🎃

Więcej o 💻 Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole 🧩

Co roku w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania spotykają się osoby w każdym wieku i ze wszystkich środowisk, aby badać kreatywność i innowacje poprzez kodowanie.  W naszej szkole również odbył się Europejski Tydzień Kodowania, podczas którego uczniowie mieli okazję odkrywać fascynujący świat programowania 💡 Uczniowie klas czwartych rozpoczęli swoją przygodę z kodowaniem, korzystając ze strony code.org 🌐. Dzięki interaktywnym zadaniom i grom edukacyjnym 🎮 mogli w przystępny sposób poznać podstawowe zasady tworzenia algorytmów i logicznego myślenia 🤔.

Starsze klasy natomiast pracowały z robotami edukacyjnymi 🤖, ucząc się ich programowania i rozwijając umiejętność współpracy w zespole 👥.
Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze zabawy i kreatywności 🎨, pokazując, że nauka programowania może być nie tylko pożyteczna, ale i bardzo ciekawa! 🚀

Więcej o 📚 Lekcja biblioteczna w klasie 1b📚

📅 W piątek 24.10.2025 poznaliśmy panią bibliotekarkę 👩‍🏫, która przygotowała dla nas ciekawą lekcję ✨. Dzięki temu wiemy, jak dbać o książki 📖💖. Poznaliśmy również zasady wypożyczania książek 📕➡️📗.
Wiemy już, że w naszej szkolnej bibliotece 🏫📚 czekają na nas interesujące lektury 📘🌟.

Więcej o Domowe soki i spółgłoska D,d!🍊🏠

W klasie 1b poznaliśmy już spółgłoskę D,d w oparciu o wyraz podstawowy dom 🏡. Przy okazji zajęć o sprzętach domowych nauczyliśmy się korzystać z wyciskarki do soków 🍹. Każdy przyniósł pomarańcze 🍊 i własnoręcznie przygotował sok! 🧡 W klasie było pachnąco, kolorowo, smacznie i zdrowo 🌈😋💪

Warto szczególnie jesienią 🍁 doceniać owoce i warzywa! 🥕🍎🍇

Jagoda Rotnicka Płocha

Więcej o Wycieczka do Klubu Delta – „Laboratorium Pana Kleksa”🎭

Uczniowie klas 4 i 5 wybrali się do Klubu Delta na niezwykły 🎭 spektakl pt. „Laboratorium Pana Kleksa”🔬✨. Jak wiadomo, Pan Kleks uwielbia wynalazki, techniczne nowinki i wszelkie niekonwencjonalne sposoby ulepszania codzienności 😉.

Tym razem dzieci miały okazję zajrzeć do jego tajnego Laboratorium – miejsca pełnego eksperymentów, niespodzianek i naukowej magii. W towarzystwie szalonego docenta i jego pomocnej asystentki, mogli zobaczyć w akcji m.in.:
❄️ ciekły azot,
🧪 ciekły tlen,
🧼 polimery,

…a także spektakularne efekty jak mrożenie, podpalanie i wybuchy! 💥🔥

To było wyjątkowe spotkanie na styku nauki i czarów – pełne śmiechu, zaskoczeń i inspiracji. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i z jeszcze większym apetytem na wiedzę! 📘🔍

Więcej o Jesienne inspiracje z suszonych liści

🍂 Jesienne inspiracje z wykorzystaniem suszonych liści i kwiatów. Uczniowie „wyczarowali” z nich kolorowe zwierzątka 🐿️🦉🍁 Projekty wykonywali cierpliwie, dokładnie i estetycznie 🎨👐 Już za chwilę prace zawisną na Świetlicowej Galerii przed naszą salą 🖼️✨

S. Gajewska

Więcej o „Skłócone rękawiczki, czyli jak emocje mówią do nas” – Tydzień przeciwdziałania agresji w świetlicy

W tygodniu poświęconym przeciwdziałaniu agresji 🛑, uczniowie świetlicy obejrzeli element mini-dramy 🎭 (scenkę pt. „Skłócone rękawiczki” 🧤 autorstwa nauczyciela Sylwii Gajewskiej).
Odbyła się też rozmowa o naszych emocjach ❤️😡😢😊.
Uczniowie wykonali również ilustracje 🎨🖍️ do przedstawionej scenki.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje” 🤝 oraz że akty przemocy wobec innych są naganne ❌👊.

S. Gajewska

Więcej o Kolorowe eksperymenty – zabawa z wodą, farbami i olejem

Dzisiaj nieco zabawy sensorycznej 🧪💧🎨 z wykorzystaniem wody, farb, oleju i patyczków. Koncentracja i cierpliwość była duża 😌🧠, a zdrowa rywalizacja w parach 👯‍♀️🥇 to to, co dzieci bardzo lubią 🙂❤️

S. Gajewska

Więcej o Jesień

Jesień jest piękna, postanowiliśmy więc zrobić jesienne drzewa. Wyszły nam bardzo ładne prace. Zresztą efekty widać na zdjęciach.
Dorota Chrzanowska

Więcej o Dzień Chłopaka w 4b – lody, plaża i dużo uśmiechów!🍦🏖️😊

30 września klasa 4b świętowała Dzień Chłopaka w wyjątkowy sposób 🎉. Najpierw wybraliśmy się do klimatycznej kawiarni „Dawne Dąbie”, gdzie delektowaliśmy się pysznymi lodami 🍨 w ciepłej i urokliwej atmosferze ☕🌿. To było idealne miejsce na chwilę relaksu i rozmów 😄.

Później przeszliśmy na plażę 🏝️, gdzie czekały nas gry 🎲, zabawy 🤸‍♂️ i wspólny czas na świeżym powietrzu 🌞. Pogoda dopisała, humory również – to był dzień pełen radości, integracji i dobrej zabawy 💬🎈.

Takie chwile zostają z nami na długo! ✨📸

Więcej o Dzień Chłopaka w 1b! 🎉🎁😊

30 września 2025 roku obchodziliśmy po raz pierwszy wspólnie Dzień Chłopaka 👦💙. Dziewczynki wraz z rodzicami z klasy 1b przygotowały dla swoich nowych kolegów piękne upominki 🎁✨.

To był miły gest 🤗 i bardzo przyjemny dzień, pełen uśmiechów, radości i życzliwości 😊🌟.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas – już nie możemy się doczekać kolejnych klasowych okazji do świętowania! 🎈🎊

 

Więcej o Gry i zabawy w świetlicy
Rywalizacja na punkty w turnieju rzutu piłeczką pingpongową do wytłaczanek po jajkach – ulubiona dyscyplina sprawnościowa uczniów:)
W świetlicy nigdy nie jest nudno – każdy znajduje tu coś dla siebie…:)
S.Gajewska

Więcej o Uczniowie klasy 4A dbają o naszą planetę 🌍

25 września, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klasy 4A wraz z wychowawcą wzięli udział w wyjątkowej akcji – sprzątania parku znajdującego się tuż obok naszej szkoły. Z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzach dzieci chwyciły za worki i rękawiczki, by wspólnie zadbać o miejsce, w którym spędzają wiele chwil na spacerach i zabawie. Efekty ich pracy były imponujące – w krótkim czasie udało się zebrać naprawdę sporo odpadów, a park zyskał świeży i czysty wygląd. Ta inicjatywa była nie tylko okazją do wspólnej pracy, ale także ważną lekcją odpowiedzialności i troski o środowisko. Nasi uczniowie pokazali, że nawet małe działania mają ogromne znaczenie i mogą przyczynić się do tego, by nasza planeta była piękniejsza i zdrowsza.

Jesteśmy dumni z klasy 4A! 👏
Dziękujemy Wam za wrażliwość, energię i chęć działania. Mamy nadzieję, że ta postawa będzie inspiracją także dla innych.
Diana Schnierl

Więcej o Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2025/2026

W dniu 1 września 2025 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2025/2026.

Uroczystość rozpoczęła się apelem na boisku szkolnym, podczas którego głos zabrała Pani Dyrektor, witając wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło powitani zostali uczniowie klas pierwszych, dla których był to wyjątkowy dzień i początek nowego etapu w życiu edukacyjnym.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, motywacji do nauki i wielu pozytywnych chwil w nadchodzących miesiącach!

Nowy Rok Szkolny uważamy za otwarty!

Więcej o Zabawa matematyczna

 

Zabawa matematyczna – ciągi rytmiczne z wykorzystaniem kasztanów, żołędzi oraz patyczków. Rozwijanie koncentracji uwagi, pamięci i umiejętności współpracy w grupie.
S.Gajewska

Więcej o Twórczo i z pasją – świetlica na 80-lecie szkoły

Z okazji jubileuszu 80 lecia naszej szkoły, dzieci wykonały prace plastyczne, które wyeksponowane zostały w galerii prac przy świetlicy. W tygodniu słuchały też informacji o patronie szkoły oraz żeglarskich opowieści…
S.Gajewska
D.Chrzanowska

Więcej o Żeglarskie inspiracje w zabawie i nauce

Żeglarskie inspiracje w zabawie i nauce

Dalsze działania uczniów świetlicy w klimacie marynistycznym, związanym z postacią Mariusza Zaruskiego i jego zamiłowania m.in.do żeglarstwa. Uczniowie układali w 2 grupach latarnie morskie wykorzystując kolorowe klocki dydaktyczne. Było też przeliczanie kolorami, kształtami, a więc nieco matematyki w zabawie:)
S.Gajewska

Do góry

Przejdź do treści