Jesteś tutaj:

Kategoria: Wydarzenia

Więcej o Bezpieczna szkoła

Wrzesień i październik to miesiące w czasie których w szkole odbywają się różne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów.

Na lekcjach techniki i godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki dotyczące bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym i w szkole. Treści były realizowane na następujących płaszczyznach:

  1. „Czy na pasach jest bezpiecznie?”
  2. „Bezpieczny uczeń” – spotkania z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej.
  3. „Bezpieczna szkoła” – drogi ewakuacji, zasady zachowania w sytuacjach kryzysowych, znaki bezpieczeństwa; Efektem działań są prace plastyczne, które znajdują się na gazetkach szkolnych.



  4. Pierwsza pomoc przedmedyczna – zajęcia te powiązane są z obchodami ŚWIATOWEGO DNIA  PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. Święto powstało w 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Chodzi o to, aby podnieść wiedzę społeczeństwa w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca.

Jak co roku, także tym razem uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do tej akcji. Na lekcjach wychowania fizycznego pod kierunkiem p. Agnieszki Biernackiej i p. Aleksandry Łabuń przy wykorzystaniu fantomów uczniowie klas 4-8 doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiedzę z zakresu pomocy osobom, których zdrowie lub życie jest zagrożone.  Dodatkowo do naszej akcji przyłączyli się uczniowie klas I-III, którzy wraz z p. Agnieszką Strycharczyk ćwiczyli na fantomach podarowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu – „Ratujemy i uczymy ratować”.

A. Bolewicz

Więcej o Spotkanie z przedstawicielkami Kina Delta

7 listopada odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielkami Kina Delta w grupie Delfinki. „Kurs na Teatr” o tematyce „Poznajemy lalki i robimy kukiełki”. Śmiech, zabawa i nauka gwarantowane.

Marta Chahta

Więcej o Zdrowy piątek w przedszkolu

Dzieci z najmłodszej grupy Delfinki w kolejny „zdrowy piątek” 25 października próbowały warzyw. Było zdrowo i kolorowo. Dziękujemy Rodzicom za włączenie się do akcji.

Marta Chahta

Więcej o CodeWeek 2024

W dniu 17-24 października uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie „Kodowanie na dywanie” organizowanym w ramach tegorocznego CodeWeek. Inicjatywa miała na celu rozwijanie u dzieci logicznego myślenia, współpracy oraz wprowadzenie podstaw programowania poprzez zabawę. W trakcie CodeWeek zrealizowaliśmy szereg wyzwań, które miały różnorodne formy aktywności związane z kodowaniem online I offline. Wydarzenie to było dla nas wyjątkowym wyzwaniem, pełnym kreatywności i radości.

Agnieszka Strycharczyk

Więcej o Spotkanie z policją klas VII i VIII

W dniu 29.10.2024r. klasy 7a, 7b i 8a odwiedzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Rozmawiali z uczniami na temat cyberprzemocy oraz innych zagrożeń. Dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji, za co serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom.

Karolina Wojciechowska

Więcej o Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Spotkajmy się w bibliotece: pod takim hasłem obchodziliśmy święto bibliotek szkolnych w naszej szkole.

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych z Akcją czytelniczą, pt.: Klub supermocy – zdobywaj kolejne supermoce, by zostać książkowym bohaterem.

Biblioteka szkolna zainicjowała akcję czytelniczą dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Na gazetce korytarzowej wywieszony został plakat z informacją o święcie bibliotek szkolnych zachęcający do odwiedzin biblioteki, celem odebrania Karty lojalnościowej klubu książek. Na początku zainteresowanie akcją było ogromne. Uczniowie z klas 2, 3, 4, 5 przychodzili na każdej przerwie po karty czytelników oraz pytali o szczegóły akcji. Zainteresowanych było dużo, ale tylko nieliczni uczniowie wykazali się zdyscyplinowaniem i ogromną mobilizacją aby pokonać wszystkie poziomy zabawy, czytali wypożyczone książki oraz wykonywali wyzwania czytelnicze. Najbardziej wytrwali przyjęci zostali  do grona Klubu Supermocy.  Nagrodzeni uczniowie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy. Należą do nich:

  1. Broszkiewicz Lena, kl. 5a
  2. Broszkiewicz Zuzia, z kl. 5a
  3. Kosmatka Sabina, z kl. 5a
  4. Brudnowska Lena kl. 2a

Uczestnikom klubu supermocy GRATULUJEMY!

Uczniowie klasy 5a: Zuzia i Lena Broszkiewicz, Sabina Kosmatka, Oskar Fabiszewski, Maja Szymajda, Daniel Szpakowski zainicjowali pomysł, aby każdy dzień w bibliotece był zatytułowany hasłem promującym bibliotekę, książkę i czytanie. A oto fotki tych pomysłów:

 

Zainspirowana została również Książkowa lista przebojów, na stworzenie listy zakupowej na nowości wydawnicze do szkolnej biblioteki.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych zakończony został promocją nowości wydawniczych w bibliotece.

Zapraszam więc do  biblioteki.

 Zapraszam Was do udziału w zakupach kolejnych nowości książkowych. Drodzy Uczniowie, tutaj w bibliotece macie swój głos! Wykorzystajcie go!

Najmłodsi uczniowie, którzy dopiero, co rozpoczynają przygodę z czytaniem, zostali zaproszeni do biblioteki na zajęcia czytelnicze pt.: Spotkanie z biblioteką.

Na zajęciach tych uczniowie klas 1a i 1b zapoznali się z bajkami, wierszami, lekturami oraz innymi książkami dla najmłodszych, poznali zasady korzystania z biblioteki, dowiedzieli się, jak należy szanować wypożyczone książki. Na zakończenie zajęć każdy uczeń wypożyczył pierwszą lekturę.

Pierwszoklasistom oraz klubowiczom książek życzymy niesłabnącego zapału do czytania i zamiłowania do książek.

Wasza bibliotekarka

Barbara Wiśniewska

Więcej o Ratujemy i uczymy ratować

Z okazji przypadającego 16 października Światowego Dnia Przywracania Akcji Serca odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach programu edukacyjnego Ratujemy i uczymy ratować Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci z klas 1-3 brały udział w zajęciach podczas których ćwiczyły praktyczne umiejętności. Wiedzą jak ocenić stan swojego bezpieczeństwa, oceniają stan poszkodowanego, potrafią wezwać pomoc i co najważniejsze umieją wykonać czynności ratujące życie, czyli oddechy ratownicze i masaż serca. Prowadzące zajęcia pani Agnieszka Strycharczyk i Jagoda Rotnicka Płocha są ze swoich podopiecznych bardzo dumne.

Jagoda Rotnicka Płocha

Więcej o Zdrowy piątek

11 października z okazji kolejnego zdrowego piątku najmłodsza grupa w naszej szkole robiła owocowe szaszłyki. Było zdrowo i kolorowo. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do akcji.

Marta Chahta

Więcej o Zdrowe śniadanie klasy 2a

My o swoje zdrowie dbamy, warzywa i owoce chętnie zjadamy.

Gosia Golakiewicz

17 kwietnia uczniowie klas 1-3 przystąpili do MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNE IGRASZKI zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 54 w Szczecinie. Emocje były ogromne tym bardziej, że uczniowie naszej szkoły Bartłomiej Balul oraz Urszyla Jaros zdobyli II miejsce w kategorii klas drugich i trzecich. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Więcej o Kwiatki dla Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o potrzebie ochrony środowiska, trosce o klimat, segregacji odpadów i zmniejszaniu śladu węglowego. Zastanawialiśmy się jak my możemy pomóc ocalić naszą wyjątkową planetę. Ponieważ to imieniny Ziemi przygotowaliśmy dla niej kwiatki. Niech będzie zielona, pachnąca i zdrowa!
J. Rotnicka Płocha
Więcej o W LABORATORIUM KREATYWNOŚCI

W piątek 19 kwietnia 2024r klasa 3a uczestniczyła w warsztatach dla dzieci pt. ,,Biało-czerwone symbole i barwy narodowe”. Zajęcia odbyły się w Laboratorium Kreatywności w Szczecinie. Dzieci samodzielnie tworzyły nasze barwy narodowe dzięki specjalnym technikom laboratoryjnym. Były doświadczenie i eksperymenty. Powstała flaga biało-czerwona na drewnie oraz orzeł biały na czerwonym tle. Uczniowie przygotowali się do zbliżających się  Świąt Majowych.

                                                                                                                         Małgorzata Maj

Więcej o Apel z okazji Świąt Wielkiejnocy

Napis Wielkanoc. Królik wiozący na pace samochodu pisankiTradycje są ważne w życiu każdego narodu. Tradycje Świąt Wielkanocnych są bardzo rozpowszechnione w naszej kulturze. Podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność i głęboką pobożność.

W środę , 27 marca  odbył się w Szkole Podstawowej Nr 23 w Szczecinie uroczysty apel  z okazji Świąt Wielkanocnych pt. ,,Radosnej Wielkanocy”. Przygotowała go klasa 3a z wychowawczynią Małgorzatą Maj.  Dzieci przypomniały o zwyczajach i obrzędach ludowych związanych z Wielkanocą. Zaprezentowano piosenki, wiersze, fraszki i rymowanki. Klasa 3a zatańczyła TROJAKA . Występujący wspaniale zaangażowali widownię do aktywnego udziału w uroczystości szkolnej. Piękny nastrój tworzyły ludowe stroje artystów oraz świąteczna dekoracja auli przygotowana przez panią M. Maj i ks. Daniela  Grocholewskiego, który złożył wszystkim piękne życzenia świąteczne. Na zakończenie pani dyrektor Barbara Bachanek-Jóźwiak złożyła zgromadzonym świąteczne życzenia i zabawiła się w Śmigusa- Dyngusa. Na sali rozległy się wesołe piski i śmiechy. Tradycji stało się zadość.

Małgorzata Maj

Więcej o MUZEUM TECHNIKI I NAUKI – WYSTAWA INTERAKTYWNA „MOTOEKSPERYMENTARIUM”.

W dniu 9 stycznia 2024r. uczniowie klasy 2b pojechali do Muzeum Techniki i Nauki, aby obejrzeć wystawę interaktywną pt:„Motoeksperymentarium”. Dowiedzieliśmy się, że w Szczecinie miała być linia produkcyjna samochodu marki „Smyk”, jednak nigdy do tego nie doszło. Problemem była awaryjność prototypowych wersji, szczególnie jeśli chodzi o układ napędowy. Było wiele interesujących eksponatów oraz ciekawostek przedstawionych przez p.Przemysława K.

To była bardzo ciekawa lekcja historii, która pokazała uczniom klasy 2b czasy, których oni w ogóle nie znają. Polecamy każdemu odwiedzenie tej ponadczasowej wystawy. 😊

  Julita Goryńska

Więcej o Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI było inicjowanie i programowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych.
Zorganizowane w szkole działania miały promować pozytywne wykorzystywanie internetu, a także dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo. W tym roku klasy 1-3 wzięły udział w programie Polkiego Centrum Safer Internet, dzięki któremu utrwalali swoja wiedzę w oparciu miedzy innymi o Przygody Spociaka, Ajpi, Netka i Kompela w sieci:
– Sieciaki- poznaj bezpieczny internet!
– Sieciaki- pięć zasad bezpieczeństwa!
Klasy młodsze w ramach podsumowania lekcji wykonały plakaty dotyczące zalet i wat internetu, a także lapbooki zawierajace zasady bezpiecznego internetu.

Uczniowie klas 8 przygotowywali prezentacje dla młodszych kolegów z edukacji wczesnoszkolnej. Prezentacje zawierały informacje dotyczące korzyści i niebezpieczeństw płynących z Internetu, odpowiedniego doboru gier do wieku gracza, a także zachowania bezpieczeństwa, gdy jesteśmy użytkownikami Sieci. Bardzo dziękujemy uczniom klas 8 za wcielenie się w dość trudną rolę, a także dzielne stawienie czoła pytaniom, często dość trudnym zadawanym przez dociekliwych młodszych uczniów. Do zobaczenia za rok.

 

Agnieszka Strycharczyk, Agnieszka Głowacka- Gruszka, Agnieszka Karpowicz- Szymańska, Piotr Kasprzyk

zaswiadczenie_dbi_20242392_2024

Więcej o Walentynki w klasach 1-3

Środa, 14 lutego upłynął w szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. W klasach 1-3 została zorganizowana poczta walentynkowa i jak co roku uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Nie zabrakło amorkowych gier, które jeszcze bardziej zjednoczyły naszych uczniów.

Więcej o Wizyta na Komisariacie Policji  Szczecin –  Dąbie

W dniu 03.01.2024r. i 04.01.2024r. uczniowie klas 2b i 1b odwiedzili Komisariat Policji Szczecin – Dąbie ul. Pomorska 15. Uczniowie dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe oraz utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się  pieszych. Dodatkowo dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów i porozmawiać z funkcjonariuszami. Szczególnym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyło się wyposażenie jakim dysponują funkcjonariusze oraz radiowóz policyjny.

Za zaproszenie serdecznie dziękujemy.

Julita Goryńska

Agnieszka Strycharczyk

Agnieszka Głowacka- Gruszka

Więcej o Dobroczynny Bal Jesieni

24.11.2023r w SP 23 odbył się Bal Jesieni połączony z kiermaszem ciast. Wypieki sprzedawane były podczas zabawy. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, uczniowie i rodzice z chęcią kupowali słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na świetlicę szkolną.  Rodzice aktywnie uczestniczyli w przygotowanie kiermaszu poprzez upieczenie słodkości.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, za zaangażowanie w akcję.

Więcej o Mikołajki kl 1b

Mikołajki to święto, które szczególnie celebrujemy w naszej szkole. Uczniowie czekają na nie przez cały rok. Tradycyjnie 6 grudnia do wszystkich grzecznych dzieci do SP 23 zawitał zacny gość – Święty Mikołaj. Jak zwykle nie zawiódł swoich małych przyjaciół i zjawił się z workiem pełnym prezentów. Okazało się, że każde dziecko zasłużyło na podarunek.
Dzieciakom dopisywały świetne humory i panował szczególny klimat. Spotkanie z Mikołajem sprawiło nam wszystkim wiele radości i dostarczyło sporo wrażeń.
Szkoda, że Święty Mikołaj odwiedza nas tylko jeden raz w roku.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

Więcej o Konkurs recytatorski „Malowane słowem”

Dnia 14 grudnia 2023 r. odbył się konkurs recytatorski „Malowane słowem”, w którym wzięli udział uczniowie z klas I – VIII. Dzieci z klas I – III prezentowały dwa wybrane wiersze, natomiast uczniowie z klas IV – VIII jeden wiersz i fragment prozy. Konkurs prowadziły uczennice klasy 8 b: Emilia Stanisławska i Julita Majkrzak.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką odwagą, występując na scenie i prezentując przed komisją konkursową i publicznością swój program. Komisja konkursowa w składzie:     p.  Aleksandra Drozdowska i p. Anna Dzięciołowska po występach ogłosiła werdykt.

 

W kategorii klas I – III:

I miejsce – Daniil Salauyou kl. 3 b

II miejsce – Laura Karlikowska kl. 2 b

III miejsce – Lila Chodara kl. 2 a

Wyróżnienie – Karol Pieta kl. 3 a

 

W kategorii klas IV- VIII:  

 I miejsce –  Zuzanna Broszkiewicz z kl. 4 a

Wyróżnienie – Adam Domoń kl. 4 a

 

Uczniowi, którzy zajęli najwyższe miejsca (I, II, III) będą reprezentowali naszą szkołę w kolejnych etapach konkursów recytatorskich.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy , a wygranym życzymy powodzenia i wielu sukcesów na ścieżce kariery artystycznej!

 

 Organizatorzy:

Aleksandra Drozdowska

Anna Dzięciołowska

Więcej o PIERWSZA POMOC – WARSZTATY

W dniu 15 listopada 2023r. klasę 2b odwiedził Pan Piotr, który jest ratownikiem medycznym w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Przyszedł do nas z wielkim misiem – Guciem, na którym uczniowie ćwiczyli  działania reanimacyjne. Na początek Pan Piotr pokazał nam jak prawidłowo uciska się klatkę piersiową osoby poszkodowanej, w jakiej pozycji powinny być nasze ręce, ile i gdzie  należy uciskać.  Uczniowie byli bardzo zaangażowani w nową rolę, jaką powierzył im ratownik. 😊

Bardzo dziękujemy za odwiedziny oraz dużo pozytywnych wrażeń. To było bardzo ciekawe i wartościowe doświadczenie.

 Julita Goryńska

Więcej o Jesień w klasie 1b
Czy jesień nie jest trochę magiczna? Od chrzęszczenia opadłych liści pod stopami, po smaki owoców jabłek i orzechów, jesień oddziałowuje na wszystkie nasze zmysły, często niosąc ze sobą przyjemne, nieco melancholijne skojarzenia. Zaś jednym z najlepszych sposobów, by jesiennie zainspirować  uczniów  i odkryć przed nimi piękno jesieni są zajęcia prowadzone chociażbym z darami jesieni. Labirynt sensoryczny to nie tylko doznania sensoryczne ale również utrwalenie kierunków poruszania się  w prawo, w lewo, do przodu, a także szacowanie ilości kroków do pokonania. Praca plastyczna Pani Jesień  rozwijającą wyobraźnię oraz motorykę małą. Żyje zdrowo i kolorowo- zajęcia kulinarne- dzieci zrobiła przepyszna sałatkę owocowa i zdrowe, bogate w warzywa kanapki. Zajęcia sportowe i plastyczne z dynią 🙂
Więcej o MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Dzień 8 listopada jest uznany za Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania, dlatego uczniowie z klasy 2b postanowili aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Każdy z nich  wykonał samodzielnie kanapki, które były zdrowe, kolorowe oraz pomysłowo wykonane. Inspiracją do naszej aktywności była jak zawsze Ekipa Chrumasa, która propaguje zdrowy styl życia, poprzez  spożywanie warzyw, owoców oraz przetworów mlecznych.

Uczniowie z klasy 2b promują dobre nawyki żywieniowe zaczynając już od najmłodszych lat. Zachęcają wszystkich do regularnego spożywania śniadań, ponieważ pierwsze śniadanie jest dla dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Życzymy zdrowych i smacznych śniadań przez cały rok. 😊

 Julita Goryńska

Więcej o WYJAZD DO TEATRU LALEK „PLECIUGA”.

W dniu 31 listopada 2023 r. uczniowie klasy 2b pojechali do Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie na spektakl pt: „Strach się bać”. Była to opowieść o strachu na wróble, który ma pewien mankament – w ogóle nie potrafi straszyć innych stworzeń, co w jego przypadku jest kluczowe. Wyruszył więc w podróż wraz ze swoją przyjaciółką Kawką, aby odnaleźć kogoś, kto pomoże mu stać się naprawdę strasznym. Przedstawienie było bardzo ciekawe, momentami straszne a czasami śmieszne. Po spektaklu uczniowie na stojąco nagrodzili aktorów burzą oklasków.

To był nasz pierwszy wyjazd do Teatru, ale nie ostatni. Było to kolejne pouczające doświadczenie dla pokolenia młodych widzów. 😊

Julita Goryńska

Więcej o DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ I DZIEŃ LISTONOSZA

Dzień 18 października jest Dniem Poczty Polskiej oraz Dniem Listonosza. W związku z tym uczniowie klasy 2b udali się na wycieczkę do pobliskiego Urzędu Pocztowego, aby móc poznać bliżej zawód listonosza. Najpierw Pani Naczelnik opowiedziała nam o czynnościach, które następują w określonej kolejności gdy nadajemy list na poczcie. Wycieczka zaczęła się od strony zaplecza. Pani zaprowadziła dzieci do „serca poczty” – ekspedycji czyli pomieszczenia, w którym sortuje się wszystkie przesyłki i listy. Opowiadała wiele interesujących historii odnośnie powstania pierwszego oddziału pocztowego w Polsce. Na koniec obdarowała nas pocztówkami oraz kopertami. Pani w okienku przystawiła „datownikiem” datę, aby przypieczętować dzisiejsze święto😊. Przed wyjściem z Urzędu podarowaliśmy Pani Naczelnik laurki, które samodzielnie wykonaliśmy w klasie, aby pokazać, że pamiętamy o tym ważnym dniu dla naszego społeczeństwa. Uczniowie stwierdzili zgodnie, że to bardzo ciężki i odpowiedzialny zawód.

Podczas wycieczki uczniowie poznali  wiele nowych nazw oraz zobaczyli jak naprawdę wygląda Urząd Pocztowy z drugiej strony okienka. To niesamowite, że jednego dnia wypadają dwa tak ważne święta. 😊

  Julita Goryńska

Więcej o JEMY OWOCE I MAMY SUPER MOCE!

Dnia 11 października 2023 r. w klasie 2b uczniowie postanowili utrwalać zdrowe nawyki żywieniowe, promując szkolny program dla szkół obejmujący spożywanie owoców, warzyw oraz przetworów mlecznych.  Na potwierdzenie tego, że uczniowie uwielbiają owoce, wykonali owocowe jeże, które potem zjedli ze smakiem. Na koniec zajęć wspólnie ułożyliśmy krótki wierszyk, który brzmi tak:

Owocowe jeżyki robimy i dobrze się bawimy.

Jabłka, winogrona, mandarynki mają w sobie witaminki.

Dlatego jemy owoce, bo dają  SUPER MOCE!!!

„Ekipa Chrumasa” po raz kolejny pokazała, że warto spożywać owoce i warzywa, gdyż w ten sposób dbamy o nasze zdrowie . W naszej klasie był dziś baaaardzo smaczny dzień. 😊

 

Julita Goryńska

Więcej o Dzień chłopaka w klasach 1-3

29 września  tradycyjnie w naszej szkole obchodzimy Dzień Chłopaka. W każdej klasie 1-3 dziewczynki z tej okazji przygotowały dla chłopców drobne upominki, aby wyróżnić i docenić swoich kolegów w tym sympatycznym dla nich dniu.

Więcej o Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia w 2a.

14 września 2023r. klasa 2a wyruszyła na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Mogliśmy znaleźć się w tym miejscu , dzięki wygranej w konkursie na eksperyment. Cała klasa brała udział w wykonaniu eksperymentu ”WULKAN”. Uczniowie przynieśli potrzebne do wykonania zadania składniki, przebrani byli w fartuchy laboratoryjne oraz samodzielnie wykonali okulary  ochronne. Praca była bardzo pouczająca i zabawna. W MCN oglądaliśmy niezwykle ciekawe urządzenia, wykorzystujące wodę, mogliśmy pompować wodę, przelewać ją ,wywoływaliśmy sztorm, myliśmy pokład,  znaleźliśmy się na symulatorach statków, w sztormowej kuchni pokładowej, widzieliśmy kajak Aleksandra Doby oraz łódkę  Optymist Agnieszki Skrzypulec. Nasza wizyta była bardzo pouczająca. Zachęcamy innych do odwiedzenia Centrum.

Renata Bartnicka

Plakaty przygotowane przez uczniówW tym roku szkolnym klasy 1-3 przypomniały jak należy zachować czystość i porządek oraz jak dbać o przyrodę wokół siebie. Oglądaliśmy film pokazowy i wykonaliśmy prace plastyczne pt. ”Segregujemy śmieci”. Mówiliśmy co podlega recyklingowi, co możemy wielokrotnie używać. W naszych domach, na spacerze również wspólnie z rodzicami robiliśmy porządki.

Renata Bartnicka

Dnia 20 września 2023r. do naszej klasy 2a zawitała pani strażnik ze straży miejskiej. Omówiła zasady poruszania się po drodze: przyjścia do szkoły i powrotu , zasady przechodzenia przez jezdnię oraz sposoby bycia widocznym na drodze. Przypomniała nam najważniejsze znaki drogowe, które znajdują się na drodze do szkoły.

Renata Bartnicka

Więcej o Wizyta Straży Miejskiej w klasie 2b.

Dnia 20 września 2023r. uczniowie klasy 2b wzięli udział w spotkaniu ze Strażą Miejską, która podczas prelekcji przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zagrożeń na niej panujących. Gdy Pani zadawała pytania, uczniowie szybko podnosili ręce i na nie odpowiadali. Okazało się, że takich wiadomości się nie zapomina i mogę być pewna, że moi uczniowie doskonale poradzą sobie na drodze w sytuacji zagrożenia dla ich zdrowia. 😊

 Julita Goryńska

Więcej o Rozpoczęcie roku
W dniu 4 września o godzinie 9.00 w naszej szkole rozpoczął się rok szkolny 2023/2024. Wszystkie klasy szkoły zostały przywitane na szkolnym boisku. Poczet Sztandarowy również był. Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor ciepło przywitały uczniów.
Organizator: Rafał Sularz.
Więcej o Zakończenie roku klasy 1-3

W piątek 23 czerwca 2023r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas 1-3. W uroczystości wzięli udział: pani dyrektor Barbara Bachanek-Jóźwiak, pani wicedyrektor Beata Jagodzińska, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Uczeń klasy 2a Filip Rudziński powitał zgromadzonych. Starsi uczniowie wprowadzili sztandar, odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów w nauce i zachowaniu oraz wręczyła podziękowania wyróżnionym rodzicom uczniów. Wręczono nagrody uczniom klas trzecich, którzy zdobyli najwyższy wynik w teście trzecioklasisty oraz uczniom z wysokimi sukcesami w konkursach matematycznych. Część artystyczna rozpoczęła się piosenką ,,Czas wakacji”, którą zaśpiewali Kornelia i Bartek z klasy 2a.  Dzieci przypomniały o wakacyjnych radach oraz złożyły wakacyjne życzenia dla kolegów i koleżanek oraz  nauczycieli. Program artystyczny zakończył taniec ,,Poleczka na lato”.

Wychowawca klasy 2a Małgorzata Maj

Więcej o ROWEROWA DRUŻYNA

19 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 37 im. Antoniego Ledóchowskiego w Szczecinie odbyły się miejskie eliminacje do 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w rożnych kategoriach wiekowych. Uczniowie młodsi – do lat 12 to Laura Kania, Hania Kieryluk, Miłosz Jóźwiak i Bartosz Strzelecki – wszyscy z klasy 5a, oraz uczniowie w kategorii powyżej 12 lat – Marcel Turbaczewski ( kl. 8c), Marcel Brzeski i Wojciech Walczak (kl. 8b). To właśnie ta drużyna zajęła bardzo wysokie II miejsce w tym Turnieju.

 Sukcesy też w klasyfikacji indywidualnej:

 Marcel Turbaczewski zajął III miejsce, a Marcel Brzeski IV w tym Turnieju.

W czasie zawodów uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnością jazdy na rowerze po miasteczku i torze przeszkód

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.

 Agnieszka Bolewicz

Film z turnieju można obejrzeć pod podanym linkiem

https://szczecin.policja.gov.pl/szm/dzialania-policji/aktualnosci/54560,44-Szczecinskie-eliminacje-Ogolnopolskiego-Turnieju-Bezpieczenstwa-w-Ruchu-Drogo.html

Więcej o „Magiczny Szczecin” konkursik edukacji regionalnej klas I-III .

9 maja 2023r. odbyło się podsumowanie konkursu „Magiczny Szczecin”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić zabytek , pomnik lub pomnik przyrody Szczecina. W konkursie brało udział 7 uczniów. Prace były wykonane pomysłowo, starannie. Nie było to łatwe, ale efekty zobaczcie sami… Uczniowie otrzymali nagrody symbolizujące nasze miasto Szczecin.

Renata Bartnicka

Więcej o „Program edukacji pożarniczej dla dzieci Ognik udział klasy 1a”

9 maja 2023r  uczniowie klasy 1a  wyruszyli wraz z wychowawczynią i panią Mariką mamą Emilki do Jednostki Gaśniczo-Ratowniczej nr2 . W drzwiach przywitał nas miły pan strażak , wewnątrz pan komendant i dowódca jednostki oraz inni strażacy. Braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w sali Ognik. Przymierzaliśmy mundury i hełmy, ratowaliśmy lalkę, wspinaliśmy się, braliśmy udział w ewakuacji. Panowie pokazali nam wozy bojowe, zjazd rurą, próbny alarm oraz najważniejsze wóz z drabiną i koszem do którego oczywiście weszliśmy i zostaliśmy wzniesieni w górę.  Panom strażakom bardzo dziękujemy za ich trud i służbę dla nas.

Renata Bartnicka

Więcej o „Pasowanie na czytelnika w klasie 1a ”

Wreszcie czytamy. Dnia  9 marca uczniowie klasy 1a wzięli udział w upragnionym pasowaniu na czytelnika. Od tego dnia dzieci mogą wypożyczać książki i lektury. Pani Barbara Wiśniewska wspaniale nas ugościła , obejrzeliśmy przedstawienie lalkowe w wykonaniu starszych uczniów ..Potem pani uroczyście pasowała nas na czytelników. Nauczyła nas jak szanować książki.

Renata Bartnicka

W dniu 8 marca dziewczynki z klasy 1a zostały obdarowane przez kolegów z klasy pięknymi bukietami kwiatów. Dziewczęta od tej pory miały doskonały humor. Chłopcy z zadowoleniem patrzyli na radość koleżanek.

Renata Bartnicka

Zdjęcie grupowe

Więcej o „Karnawał! Karnawał! Karnawał ! z 1a”

Dnia 10 lutego klasa 1 a brała udział w Balu Karnawałowym. W kowbojskim stylu pni Sylwia ze świetlicy poprowadziła nas do tańca i zabawy. Braliśmy udział w konkursach, tańcach ,a swoje zadowolenie okazywaliśmy w obiektywie aparatu pani fotograf.

Renata Bartnicka

Więcej o „Mikołaj się zbliża klasa 1a ”

6 grudnia w naszej klasie pojawił się niezwykły gość w czerwonym ubraniu i czapce, białą brodą i z workiem na plecach. Długo na niego czekaliśmy i się pojawił. Był bardzo ciekawy , czy w naszej klasie są grzeczne dzieci. Niektórym zdarzyło się powiedzieć coś na ucho Mikołajowi i obiecać poprawę w zachowaniu , myć zęby, czytać książki , ładnie pisać, prosto siedzieć, sprawnie liczyć oraz uprawiać ruch. Oto kilka zdjęć z tej niesamowitej wizyty. Dziękujemy Mikołaju…

Renata Bartnicka

Więcej o „Wizyta w bibliotece z klasa 1a ”

Choć jesteśmy po sąsiedzku z Biblioteką Miejską nie do końca zdajemy sobie sprawę ,że budynek ten ma już ponad 400 lat. Dawniej Dworek Myśliwski – dziś biblioteka , kryje w sobie pozostałości historii oraz daje możliwość przechowywania wielu egzemplarzy książek również dla dzieci. 1 grudnia mieliśmy okazję , aby wspomnianą bibliotekę odwiedzić i zwiedzić. Dowiedzieliśmy się tam jak powstaje książka, ile książek posiada biblioteka, jak można się do niej zapisać. Niektórzy z  nas doskonale o tym wiedzieli.

Renata Bartnicka

Więcej o „Andrzejkowe wróżby i przepowiednie w klasie 1a ”.

30 listopada 2022r. uczniowie klasy 1a zamienili się we wróżki i wróżbitów, którzy przepowiadali przyszłość i ostrzegali przed pochopnymi decyzjami. Aby dowiedzieć się trochę o sobie i swojej przyszłości dzieci losowały imię  chłopca lub dziewczynki jako przyszłego męża, przyszłą żonę. Kim będę w przyszłości, na co muszę uważać, czego mam unikać, jaki kolor mi sprzyja. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali wylane z wosku figury i próbowali odczytać symbole i ich znaczenie. To było ciekawe doświadczenie.

Renata Bartnicka

Więcej o „Bajki i baśnie z 1 a”

Każdy z nas ten mały i ten duży czytał lub czyta ulubione bajki i baśnie . W naszej klasie interesujemy się literaturą . Chcąc lepiej czytać i rozumieć teksty, codziennie, systematycznie ćwiczymy czytanie i słuchanie. 29 listopada braliśmy udział w klasowym konkursie bajek i baśni , które znamy i lubimy. Oto relacja zdjęciowa.

Renata Bartnicka

Więcej o „Zdrowe śniadanie w klasie 1 A”

Dnia 18 listopada uczniowie klasy 1a przyłączyli się do akcji „Tydzień zdrowych śniadań. Przynieśli kolorowe warzywa, ulubione przetwory mleczne i mięsne, a także chlebki własnego wypieku. Głowy myślały jak będzie wyglądała zdrowa , piękna kanapka, a kubki smakowe czekały kiedy można będzie tego wszystkiego spróbować. A oto nasze zdrowe, niezwykłe kanapki. Smacznego…

Renata Bartnicka

Z radością i zachwytem chłopcy z 1a przyjęli drobne prezenty od swoich koleżanek z klasy z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy  chłopcy poczuli się znakomicie i świętowali w wesołej atmosferze.

Renata Bartnicka

Więcej o Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

28.04.2023r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 3a I 8c przygotowali cześć artystyczną nawiązującą do tego historycznego wydarzenia. Wehikuł czasu wyruszył  do przeszłości  i wprowadził widzów  do 1971r. Pierwsza w Europie Konstytucja była symbolem naszej wolności i niepodległości.

Strycharczyk Agnieszka

 

Więcej o „ WODA – NAJCENNIEJSZY DAR NATURY” – PRELEKCJA PROEKOLOGICZNA”

W dniu 26 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyła się prelekcja proekologiczna

pt :”Woda- najcenniejszy dar natury.” Zajęcia warsztatowe przeprowadzono w oddziale przedszkolnym oraz w klasach 1-3.Pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji opowiadali o tym jakim procesom jest poddawana woda (oczyszczanie), zanim trafi do kranów w naszych domach. Zajęcia były o tematyce wpływu wody na życie człowieka i przyrody, pozyskiwaniu wody pitnej, sposobach oszczędzania wody oraz dbania o środowisko, aby w realny sposób wpływać na kształtowanie właściwych postaw ekologicznych w przyszłości, zwłaszcza tych najmłodszych.

Uczniowie udowodnili, że posiadają dużą wiedzę w tym temacie i obiecali, że będą dbać o środowisko i jego zasoby naturalne.

 

                                                                                                  Julita Goryńska

Więcej o Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dnia 24 kwietnia 2023 r. w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy Zostań mistrzem pięknego czytania dla uczniów klas I – III, zorganizowany przez p. A. Strycharczyk i p. Magdalene Kosel-Pięta. Wzięło w nim udział 12 uczniów.
Konkurs miał głównie na celu rozwijanie i utrwalanie potrzeb oraz nawyków czytelniczych uczniów. Zadaniem uczniów było przeczytanie wylosowanego fragmentu literatury.
Największą ilość punktów zdobyli: Oliwia Wilkowiecka kl. IIIb, Mark Hramazhora kl. 1b, Karol Pięta kl. 2a
O krok za nimi znaleźli się: Zuzia Andrzejewska kl. 3a, Sebastian Murzyn kl.3a, Tomasz Karcz kl.2a,  Michał Wejnerewski kl.1a, Denis Marcinkowki kl. 1a, Leon Janiak kl. 2b, Tymofii Ilin kl.3b, Laura Karlikowska kl.1b , Jakub Lutyński kl.2b. Każdy uczestnik został nagrodzony. Wszystkim czytelnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy 🙂

Strycharczyk Agnieszka

 

Więcej o WARSZTATY WIELKANOCNE  W KL.1B

Dnia 5 kwietnia 2023 r. odbyły się Warsztaty Wielkanocne dla dzieci klasy 1b wraz z ich rodzicami. Tym razem tworzyliśmy kolorowe i piękne pisanki, ozdobne stroiki oraz gniazdka dla kurczaczków. Było bardzo twórczo i wesoło.:-) To był czas wspólnych rozmów w miłej atmosferze, życzliwości oraz śmiechu. Taką relację można podsumować tylko w jeden sposób: tworzymy zgrany team. 😊

Julita Goryńska

Do góry

Przejdź do treści