Jesteś tutaj:

Kategoria: Wydarzenia

Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu DBI. Dzień ten obchodzony był 9 lutego 2023, zaś w szkole obchodziliśmy Miesiąc Bezpiecznego Internetu MBI. W związku z tym podjęto szereg działań, aby dotrzeć z informacją do każdego ucznia, sprowokować go do refleksji nad korzyściami i zagrożeniami płynącymi z Internetu.

W ramach zajęć z wychowawcą przeprowadzono zajęcia tematyczne:
Jestem bezpieczny w sieci, Przygody Plika i Foldera w sieci, Sieciaki.pl, Owce w sieci, Bezpieczny Internet, Moja prywatność on-line, Jak poruszać się po sieci? O bezpieczeństwie i rodzajach zagrożeń w sieci, Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Odbyły się zajęcia pod hasłem Poradnik bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie tworzyli lapbooki, plakaty- wypisywali rady ostrzegające przed niebezpieczeństwami jakie niesie Internet na podstawie filmików.

W klasach starszych dzieci przygotowywały plakaty i prezentacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci, poprzedzone rozmową o zaletach i zagrożeniach płynących z korzystania z sieci.

 

Więcej o „KAPELUSZ PANI WIOSNY” – ROZWIĄZANIE KONKURSU

Dnia 4 kwietnia 2023 r. ogłoszono zwycięzców szkolnego konkursu pt: „Kapelusz Pani Wiosny”. Pomysły, użycie materiałów oraz zaangażowanie uczniów w wykonanie prac było bardzo widoczne. Wszystkie kapelusze były piękne, niepowtarzalne i bardzo kreatywne, co mnie ogromnie cieszy. Zwycięzcami konkursu są:

Z klasy 1b:

  • Laura Karlikowska,
  • Zuzanna Konik,
  • Julia Kowal,
  • Klementyna Swiłas,
  • Aleksandra Szturo,
  • Kinga Tylenda.

Z klasy 2a:

  • Lena Wolska.

Z klasy 2b:

  • Aleksander Kryszczuk,
  • Daniil Salauyou,
  • Davyd Serebro.

Z klasy 3a:

  • Niełacna Agata.

Z klasy 3b:

  • Sabina Kosmatka.

Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę dalszego rozwoju waszej kreatywności. 😊

Julita Goryńska

31 marca 2023r. ( piątek) w naszej szkole odbył się „Szkolny Dzień Teatru.” Z wielką przyjemnością i  radością 1b wzięła w nim udział. Wystąpiliśmy z wierszem Jana Brzechwy pt: „Kwoka”. Wiersz przedstawia zachowanie pewnej kwoki, która zaprosiła do swego domu gości. Miała o sobie wysokie mniemanie, uważając się za istotę kulturalną, doskonale wychowaną. Okazało się jednak, że tak nie jest, krytykowała i obrażała swoich gości, gdy popełniali gafy towarzyskie. Na koniec narrator zadaje pytanie: Czy ta kwoka proszę Pana była dobrze wychowana???A Wy jak myślicie??

Aktorzy byli bardzo skupieni na grze i poszło im wyśmienicie. Gromkie brawa po występie są najlepszą nagrodą dla każdego artysty. 😊Gratuluję udanego występu😊

Julita Goryńska

 

Udział uczniów klasy 1b w Światowym Dniu Zespołu Downa, pogadanka w celu  zwiększania świadomości, że takie dzieci i ludzie są obok nas. Rozmowa z uczniami na temat tego, że nie należy nikogo wykluczać z zabawy i wspólnego kontaktu. Na dowód akceptacji dzieci, ludzi z Zespołem Downa, uczniowie ubrali dziś dwie kolorowe i różne skarpetki, które symbolizują nie pasujący trzeci chromosom w 21 parze chromosomów.

 Julita Goryńska

nogi połączone stopami nogi połączone stopami

Dziś do klasy 1b zawitała Pani wiosna w kwiecistej sukience oraz pięknym, wiosennym kapeluszu. W tym roku równonoc wiosenna przypadła na 20 marca czyli był to pierwszy dzień wiosny. Uczniowie klasy 1b powitali wiosnę w klasie, gdzie zatańczyli taniec oraz na szkolnym boisku, tworząc rozśpiewany korowód. Trzymając Marzannę wysoko nad głową, śpiewali piosenkę „Maszeruje wiosna”, chodząc dookoła boiska. Za parę chwil, słońce wyszło za chmur 😊. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni, wróciliśmy do szkoły w doskonałych humorach.

Julita Goryńska

Dnia 8 marca 2023 r. uczniowie klasy 1b wzięli udział w uroczystym „Pasowaniu na czytelnika” w szkolnej bibliotece. Na początku Pani Basia W. rozmawiała z uczniami o książkach, o tym jak o nie dbać oraz co daje nam czytanie. Potem uczennice z klasy 4a odegrały ciekawe i pouczające przedstawienie. Na koniec P. Basia dokonała pasowania każdego ucznia oraz podarowała książki ,zachęcając tym samym do czytania. Od teraz możemy już wypożyczać książki, które będziemy chcieli w wolnej chwili  przeczytać. 😊 

 Julita Goryńska

W drugim tygodniu marca bieżącego roku odbył się w naszej szkole I etap ,,Szkolnego konkursu ortograficznego dla uczniów klas V”, zorganizowanego przez polonistkę Magdalenę Kosel-Piętę. Wszyscy obecni uczniowie z kl. 5.,,a” i 5.,,b” uzupełnili wyrazy w tekście dyktanda zatytułowanego ,,Pożar w herbaciarni” odpowiednimi głoskami (,,rz” lub ,,ż”, ,,ó” lub ,,u” i ,,ch” lub ,,h”). Spośród około 50 prac piątoklasistów wybrane zostały te z najmniejszą ilością błędów ortograficznych. Sześciu uczniów (Krzysztof Kobus, Marcel Brusiło, Maja Chmielewska, Oliwier Kondej, Miłosz Jóźwiak i Cezary Paździora) zakwalifikowało się do II etapu konkursu, który odbył się 31 marca, również w naszej szkole. Uczniowie Ci uzyskali wynik powyżej 90% poprawnych uzupełnień wyrazów.

            II etap konkursu polegał na napisaniu ze słuchu przez zwycięskich uczniów dwóch fragmentów tekstu literackiego, pochodzącego z książki C. S. Lewis’a ,,Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, będącej lekturą klasy V. Teksty podyktowała uczniom pani Magdalena, która na koniec przeczytała ponownie całość dyktanda w celu ostatniego sprawdzenia przez uczniów swoich prac.

            Spośród 6 prac konkursowych dwie okazały się najpoprawniej napisane pod względem ortograficznym oraz interpunkcyjnym. Tytuł ,,Mistrza ortografii uczniów klas V” zdobyli ex aequo dwaj uczniowie z kl. 5.,,b”: Krzysztof Kobus i Marcel Brusiło. Brawo!!!

            II miejsce w konkursie zajęła uczennica z kl. 5.,,b” – Maja Chmielewska, zaś III miejsceMiłosz Jóźwiak z kl. 5.,,a”.

            Wyróżnienia otrzymali: Oliwier Kondej z kl. 5.,,b” i Cezary Paździora z kl. 5.,,a”.

            Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali od organizatora konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które zostały zakupione przez nauczyciela biblioteki szkolnej, panią Barbarę Wiśniewską, z funduszy pochodzących z ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”, za co bardzo serdecznie dziękuję.

            Wszystkim zwycięzcom należą się oczywiście najszczersze gratulacje!!!

                                                                                                                                                                                          

Organizator konkursu

Kosel-Pięta Magdalena

Dnia 23 października 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Aspirant dsp. Nieletnich Leną Guzik oraz St. Sierżant Wiolettą Kuletą z Komisariatu Policji w Szczecin Dąbie, które w klasach drugich przeprowadziły pogadankę o tematyce profilaktycznej.
Tematem spotkania z uczniami było Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, bezpieczeństwo w szkole. Z najmłodszymi dziećmi omówione zostały zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze, a także przybliżono im zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi. Uczniowie zapoznani zostali z  ruchem drogowym rowerzystów oraz problemem odpowiedzialności karnej nieletnich.
Ponadto prowadzący szczegółowo omówili procedury wzywania pomocy przez dzieci, a także przypomnieli numery alarmowe. Pod koniec spotkania wszyscy uczestnicy wzięli udział w grze, która była świetną zabawą a jednocześnie podsumowaniem wiedzy zdobytej podczas spotkania.

Strycharczyk Agnieszka

 

„My uczniowie klasy pierwszej tobie książko przyrzekamy…”

     W dniach 8 i 9 marca b.r. klasy pierwsze zostały przyjęte w poczet czytelników.  W bibliotece odbyło się   uroczyste pasowanie na czytelnika.

Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pacynkowe w wykonaniu uczennic z klasy 4a, z którego  dowiedzieli się jak należy szanować książki oraz dlaczego trzeba je czytać .

Przedstawienie oraz uroczystość bardzo się podobała, czego dowodem były gromkie brawa. Znakomicie również bawiły się aktorki, które wcieliły się w znane postacie z bajek.

Uczniowie z klasy 1a i 1b złożyli przysięgę, następnie dokonano aktu pasowania. Na pamiątkę otrzymali dyplom, książki ufundowane przez Instytut Książki oraz zakładki.

 Życzymy pierwszoklasistom niekończącej się przygody z książką i z czytaniem  i aby pasja czytania rosła razem z nimi oraz, żeby  dawała im radość, odpoczynek i mądrość. 

Wiśniewska Barbara

Kolaż zdjęć z pasowania na czytelnika

Więcej o Zimowe zabawy na śniegu

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg…Na taką pogodę dzieci czekały bardo długo! W piątek 10.03,uczniowie kl. 3a pod czujnym okiem wychowawczyni, odali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawą nie było końca- dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, budowały śnieżne bałwany. Pomysłom nie było końca. Wspaniałe śnieżne ludziki cieszyły oko na boisku szkolnym, przypominając ile pracy i trudu uczniowie włożyli w budowanie i toczenie kul ze śniegu. Choć przemoczeni i zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych.

Agnieszka Strycharczyk

Więcej o Bal karnawałowy

Dnia 10 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, na który klasa 1b zjawiła się w doskonałych nastrojach i humorach. Wszyscy uczniowie mieli na sobie ciekawe i pomysłowe przebrania. Naszą ideą przewodnią było hasło: W karnawale , czas na bale….czyli przede wszystkim dobra zabawa i taniec. Dziewczynki były bardzo roztańczone, bal był bardzo udany dla wszystkich dzieci. Po zabawie udaliśmy się  na piętro, aby wspomóc kiermasz, na którym sprzedawano ciasta  z którego dochód  przeznaczono na szczeciński TOZ.

                                                                                                       Julita Goryńska

Nasza Szkoła z wielkim zaangażowaniem włączyła się w akcję Caritas Polska- Paczka dla Ukrainy. Celem akcji była zbiórka podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych dla mieszkańców Ukrainy, których obecna sytuacja jest bardzo trudna. Paczki kierowane są głównie do rodzin wielodzietnych, do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych oraz matek samotnie wychowujących dzieci. Zgromadzone dary właśnie zostały przekazane do organizatora.

Agnieszka Strycharczyk

Przekazanie zebranych rzeczy

Więcej o Akcja charytatywna na rzecz Towarzystwa Opieki nad  Zwierzętami

10 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy połączony z dobroczynnym działaniem na rzecz potrzebujących zwierząt: tego dnia została przeprowadzona sprzedaż ciast oraz zbiórka rzeczy dla zwierząt z Towarzystwa Opieki nad  Zwierzętami (oddział w Szczecinie). Zbiórkę dla czworonogów wspomagali uczniowie i rodzice SP23. Dzięki waszemu wsparciu udało się zebrać 892 zł oraz suchą karmę, puszki mięsne,  koce, ręczniki dla zwierząt. Wszystkim osobom zaangażowanym w naszą zbiórkę, serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących czworonogów.

Strycharczyk Agnieszka

Dnia 7 lutego 2023 roku troje uczniów z naszej szkoły pojechało na Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Zimowe nastroje”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr7 w Szczecinie. Przedstawicielami naszej szkoły byli : Laura K. i Mark H. z klasy 1b oraz Julia P. z klasy 3a. Uczestników było dużo, poziom konkursu bardzo wysoki. Uczestnicy byli wspaniale przygotowani, jury miało trudność, aby wybrać zwycięzców. Jednak po naradzie okazało się, że jury zgodnie przyznało Markowi H. z klasy 1b,  III miejsce w kategorii 1 klas. Radość i zadowolenie było wielkie. Udało nam się godnie reprezentować naszą szkołę. To było bezcenne doświadczenie dla uczniów, którzy uczestniczyli w tym konkursie.

Serdecznie gratuluję odwagi za wystąpienie przed inną, większą  publicznością. Dziękuję za udział w konkursie, mam nadzieję, że za rok znowu weźmiecie w nim udział 😊 a rodzicom za zaangażowanie  i czas, który poświęcili, aby przygotować Was do występu.

Julita Goryńska

 

Więcej o Konkursu pt: „Moja piękna choinka”.

Dnia 10 stycznia 2023 r. odbyło się rozwiązanie konkursu pt: „Moja piękna choinka”. Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca . Reszta uczestników również otrzymała nagrody za udział, zaangażowanie i kreatywność.

I MIEJSCE : Daniel Szpakowski  kl.3b.

II MIEJSCE :  Jagoda Majuch kl.2b.

III MIEJSCE : Klementyna Swiłas kl.1b.

Nagrody za udział:

1.Julia Kowal kl.1b.

2.Lena Wolska kl 2a.

3.Danill Salauyou kl.2b.

4.Dawyd Serebro kl.2b.

5.Julia Pasik kl.3a.

6.Sabina Kosmatka kl.3b.

7.Oliwia Wilkowiecka kl.3b.

Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w wykonanie prac. Serdecznie gratuluję!

                                                                                      Organizator :   Julita Goryńska

Więcej o Wigilia klasa 1b

W dniu 21 grudnia 2022 r. uczniowie z klasy 1b wzięli udział w wigilii klasowej. Uczniowie zapoznali się z tradycją 12 potraw, podzielili się opłatkiem, złożyli życzenia oraz otrzymali prezenty, które czekały na nich pod choinką. Na koniec zaśpiewaliśmy kolędę „Cicha noc”. To była nasza pierwsza klasowa wigilia, spędzona w miłej i świątecznej atmosferze. Za rok kolejna.

Julita Goryńska

Więcej o Warsztaty świąteczne

Dnia 20 grudnia 2022 roku o godzinie 16:00 w sali numer 13 rozpoczęły się Warsztaty Świąteczne dla dzieci z klasy 1b i ich rodziców. Przy muzyce świątecznej tworzyliśmy stroiki, bombki i inne ozdoby. Było miło, rodzinnie i wesoło. Wszystkim udzieliła się atmosfera nadchodzących świąt. Wspólna praca rodziców i dzieci ,przyniosła zaskakujące efekty. Mam nadzieję, że wszyscy bawili się cudownie i spędzili czas w przyjemnej atmosferze.

Julita Goryńska

Więcej o Prace plastyczne o anielskim klimacie

Dzisiaj w świetlicy tworzymy prace plastyczne o anielskim klimacie:)

Efekt pracy dzieci świetlicowych – wyklejone przepiękne Anioły i Anielice:)

Anioły ozdobiły gazetkę przy świetlicy szkolnej:)

Kredkami też można stworzyć piękne, kolorowe postacie Aniołków:)

Uczennice kl.2a podczas wspólnych działań plastycznych – kolorowanie wielkoformatowego, świątecznego obrazka ( przyniesionego przez jedną z uczennic). Obrazek ozdobił ścianę w świetlicy.

Kolorowanie wielkoformatowego obrazka świątecznego

Wspólnie wykonana przez dzieci oraz nauczycieli – dekoracja świąteczna w świetlicy 🙂

Dekoracja w świetlicy

Więcej o Edukacja dla Bezpieczeństwa  Ognik

W miesiącu grudniu uczniowie klasy 3a I 3b uczestniczyli w zajęciachciach zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną.  Tematem zajęć było zapoznanie dzieci z bezpiecznym obchodzeniem się z ogniem, uświadomienie zagrożeń z jakimi możemy spotkać się na co dzień,  naukę prawidłowego zgłoszenia zdarzenia,  podstawy pierwszej pomocy, czy zasad właściwej ewakuacji. Niewątpliwą atrakcją dla naszych uczniów był Domek Zagrożeń – pełen dźwięków,  efektów dymowych.

Strycharczyk Agnieszka

Więcej o Wyjazd do DK 13 Muz na wystawę: „Ukryta wystawa”

W dniu 30 listopada 2022 r. uczniowie klasy 1b pojechali do Domu Kultury 13Muz na wystawę pt : „Ukryta wystawa” z cyklu Tworzę się. Poprzez poszukiwanie ,obserwację i uważność dzieci odkrywają świat sztuki (kamuflaż, ukryty przekaz, galeria jako miejsce inspirujące oraz wywołujące emocje.) Hasło „ciekawość – pierwszy stopień do rozwoju” zachęca do poszukiwania, odkrywania i rozbudza naturalną ciekawość. Dostrzeżenie tego co „niewidoczne dla oczu” jest kluczowe, przy odkrywaniu własnej ścieżki wrażeń. „Ukryta wystawa” daje możliwość mówienia o rzeczach trudnych, o wstydzie, nietolerancji, wykluczeniu, poszukiwaniu samego siebie oraz zakładaniu masek.

Julita Goryńska

Dnia 29 listopada 2022 r. uczniowie klasy 1b  z wielką ciekawością uczestniczyli w andrzejkowych wróżbach. Na początku obejrzeli film edukacyjny odnośnie tradycji  andrzejkowych i poznali różne wróżby. Na koniec wróżyli ustawiając buty panien do drzwi oraz kto kim będzie w przyszłości. Było bardzo dużo śmiechu, radości i zabawy. 😊

Szanowni Rodzice, szykujcie zatem wyposażenie i posagi dla swoich córek. 😊

Julita Goryńska

Więcej o Wspieramy TOZ w Szczecinie

Na zorganizowaną akcję przez nauczycieli świetlicy – Sylwię Gajewską i Magdalenę Kosel Piętę, uczniowie świetlicy wraz z rodzicami pięknie zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom ze Schroniska w Szczecinie . Zebrano duże ilości karmy, akcesoriów dla zwierząt, kocy i kołderek . Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za okazane wsparcie. To ważny gest, który pokazuje empatię i chęć działania na rzecz innych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowód wdzięczności od pracowników TOZ w Szczecinie za okazaną pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie świetlicy wykonali ozdoby z masy solnej, pomalowali farbami akrylowymi i przekazali je na akcję Mikołajki z TOZ w Szczecinie.

Dzieci w świetlicy wykonały również piękne karteczki świąteczne na Festyn Mikołajkowy TOZ w Szczecinie. Cieszy fakt, że jest empatia i jest moc!:)

Więcej o Triki  grafiki.

Dnia  01  grudnia  2022 r. uczniowie klasy  4b  z  wychowawcą  Panią Marzeną Sikorą  i  opiekunem  Panem Marcinem Furutinem  pojechali  do Muzeum Narodowego  na warsztaty muzealne pt.  Triki  grafiki.  
Celem  spotkania  było zaznajomienie   dzieci  z technikami  graficznymi   poprzez  zajęcia pokazowe   i praktyczne .  Prowadzącą  była  Pani Agata  Kamińska .
Dzieci miały  okazję  poznać techniki graficzne, historię  grafiki , jej przeznaczenie  oraz różne techniki graficzne używane  od czasów  najdawniejszych  do współczesnych.
Uzupełnieniem  teorii  były  przykłady  prac artystów.
Uczniowie  poznali materiały i narzędzia  do grafiki.
W  części  warsztatowej  dzieci  przygotowały samodzielnie różnorodne matryce, wykonali  również  monotypie. Gotowe prace  zabrały ze sobą  do  domów.

Marzena Sikora

Więcej o Wizyta w bibliotece miejskiej w Dąbiu

W dniu 28 listopada 2022 r. uczniowie klasy 1b ,udali się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Dąbiu. Pani opowiedziała nam ciekawe historie o dworku, w którym znajduje się biblioteka, wyświetliła prezentację z której dowiedzieliśmy się dużo informacji o książkach. Następnie oprowadziła po bibliotece oraz pokazała bogate zasoby księgozbiorów. Regały są przepełnione pięknie wydanymi książkami i aż zachęcają, żeby je przeczytać. To był dzień pełen nowych wrażeń oraz kolejnego spotkania z literaturą.

Julita Goryńska

 

Więcej o ZAWODY ZNAM-DOBRZE SIĘ MAM

W dniach 21 – 25 listopada 2022 r. uczniowie klasy 1b wzięli czynny udział w cyklu zajęć  pt : „Zawody znam – dobrze się mam.” Nasz interesujący cykl rozpoczęła P.Karolina K., która zawodowo zajmuje się fizjoterapią. Zaprezentowała dzieciom  krótki instruktaż masażu ciała, głowy oraz pokazała dużo ćwiczeń z tej dziedziny. Po powrocie do domu ,uczniowie masowali swoich rodziców.

W drugim dniu odwiedziła nas P.Joanna B., która pracuje jako rejestratorka wizyt na prześwietlenia ciała. Opowiadała i pokazywała uczniom jak wygląda tomograf komputerowy oraz rezonans.

Trzeciego dnia odwiedziła nas P.Małgorzata J. czyli urzędnik pocztowy. Uczniowie poznali historię pierwszych  znaczków, różnych serii wydawanych na specjalne okazje itp. Potem zaprojektowali swoje własne znaczki oraz dowiedzieli się co należy zrobić aby wysłać list.

W kolejnym dniu pojawiła się w naszej klasie P.Dorota K., która jest analitykiem – wdrożeniowcem. Głównym tematem były pieniądze, systemy, które obliczają wynagrodzenia dla wielu firm w Polsce. Uczniowie byli tym tematem bardzo zaciekawieni.

W ostatnim dniu kończącym nasz cykl  odwiedził nas P. Tomasz S., który pracuje w firmie DB Port Szczecin i zajmuje stanowisko Specjalisty ds. Jakości i ochrony środowiska. Uczniowie z ciekawością obejrzeli film edukacyjny o zadaniach i możliwościach portu, zobaczyli ziarna kakaowca. Na podsumowanie zajęć otrzymali zadanie, prawidłowo posegregować śmieci. Po wykonanym zadaniu, otrzymali prezenty z logo firmy. Obiecali, że będą dbali o naszą planetę. To była bardzo pouczająca prelekcja.

Ten tydzień dla uczniów klasy 1b był bardzo interesujący. Odbyliśmy ciekawe rozmowy odnośnie poznanych zawodów. Kto wie, być może w przyszłości zdecydują się na jeden z nich? Zobaczymy, czas pokaże. 😊

Julita Goryńska

Dnia 1 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Jesienne spotkanie z poezją”, w którym uczestniczyli uczniowie z klas I – VIII. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich.  Uczniowie z klas I-III musieli przygotować po dwa wiersze, a osoby z klas IV-VIII wybrany wiersz i fragment prozy.  Komisja konkursowa, w składzie: pani Agnieszka Mańkowska, pani Aleksandra Drozdowska i pani  Anna Dzięciołowska, po trudnych naradach wytypowała zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w innych konkursach recytatorskich.

 W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Laura Karlikowska z klasy 1 b, drugie –  Daniil Salauyou z klasy 2 b, trzecie  – Daniel Szpakowski z klasy 3 b. Nie przyznano żadnego miejsca uczniom w kategorii klas IV-VIII.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Tymoffi Ilin klasa 3 b
  • Aleksandra Drećko klasa 7 a.

 Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy talentu i odwagi, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy:

Aleksandra Drozdowska, Anna Dzięciołowska

 

Więcej o Mleczny zawrót głowy.

30 listopada w ramach udziału w akcji Śniadanie daje moc klasa 3 b  rozmawiała na temat zasad zdrowego stylu życia. Omówiliśmy znacznie diety, aktywności fizycznej i długości snu dla zdrowia. Zaplanowaliśmy jadłospis na cały dzień oraz samodzielnie przygotowaliśmy twarożek na drugie śniadanie. To był pouczający, smaczny i zdrowy poranek w 3 b.

Jagoda Rotnicka Płocha

 

Więcej o Zabawa Andrzejkowa

W wigilię imienin Andrzeja 29 listopada, w klasie 3 b świętowaliśmy Andrzejki. Uczniowie poznali historię Katarzynek i Andrzejek, dawne i obecne tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Wzięli udział w rytmicznych zabawach przy muzyce. Nie zabrakło wesołych wróżb traktowanych z przymrużeniem oka i kolorowego pokazu mody z udziałem uczniów, którzy zechcieli pięknie się przebrać. To był wesoły dzień.

Jagoda Rotnicka Płocha

W dniu 25 listopada b.r. w piątek o godz. 11.45 – 11.30 odbył się turniej czytelniczy ze znajomości lektury: ,,Chłopcy z Placu Broni”. Zorganizowany został przez bibliotekę szkolną. Miał na celu wzbudzić zainteresowania czytelnicze oraz przekonać, że czytanie lektur nie musi być tylko smutnym obowiązkiem, ale może być również świetną zabawą i zdrową rywalizacją. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny reprezentujące klasę 5a i 5b.

Klasę 5a reprezentowali:

  • Bartek Strzelecki,
  • Adam Stolarczyk,
  • Michalina Wyskiel.

Klasę 5b reprezentowali:

  • Dominik Maścianiec,
  • Marcel Brusiło,
  • Tomek Markowicz.

W drodze losowania obydwie drużyny wylosowały kolor swojej drużyny. Klasa 5a była drużyną zielonych, a klasa 5b drużyną czerwonych.

Czerwoni i zieloni odpowiadali indywidualnie na zadawane pytania dotyczące treści lektury. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali po 1 punkcie w postaci zielonego lub czerwonego żetonu.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna czerwonych z kl. 5b – 20 pkt. na 22 zadane pytania, a drużyna zielonych – klasa 5a zdobyła 8 pkt. Mistrzem znajomości lektury został Marcel Brusiło z kl. 5b, który wykazał się znakomitą znajomością treści lektury. Jednak każdy uczestnik poczuł się w turnieju jako zwycięzca. Wszyscy bowiem otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Wszystkim zabawą połączona z nauką bardzo się podobała!

GRATULACJE ! dla drużyny zwycięskiej, dla Mistrza znajomości lektury: ,,Chłopcy z Placu Broni” oraz dla pozostałych uczestników rywalizacji.

Dziękuję bardzo za pomoc w przeprowadzeniu turnieju pedagog, Pani Agnieszce Głowackiej-Gruszce, która czuwała nad przebiegiem turnieju i służyła mi ogromnym wsparciem.

Dziękuję również nauczycielom uczącym języka polskiego: Pani Magdalenie Kosel-Pięta oraz Pani Aleksandrze Drozdowskiej za  przygotowanie uczniów do turnieju oraz współpracę.

Barbara Wiśniewska – organizatorka turnieju.

Wręczanie dyplomów

Wręczanie dyplomów

Więcej o Legenda pt. Toruńskie pierniki w 3 b

Pod koniec listopada klasa 3 b czytała i omawiała legendę pt. Toruńskie pierniki. Dzięki uprzejmości babć i mam,dzieci miały okazję powąchać, spróbować i ozdabiać domowe pierniczki. Niektóre z nich zawisną na klasowej choince. Dzieci pięknie ozdobiły pierniki, oceniając, iż ich dekorowanie to niezwykle przyjemne i relaksujące zajęcie. W klasie zrobiło się niezwykle wesoło, kolorowo i pachnąco.

J. Rotnicka Płocha

Więcej o Śniadanie daje moc

Dnia 16 listopada 2022 r. w ramach programu „Śniadanie daje moc” uczniowie klasy 1b, pokazali jak zdrowo potrafią się odżywiać. Podczas zajęć samodzielnie przygotowali bardzo zdrowe i pożywne kanapki, które były zrobione z pieczywa pełnoziarnistego, sałaty, szynki drobiowej, sera żółtego, rzodkiewki, świeżego ogórka, papryki w trzech kolorach ( czerwona, zielona i pomarańczowa) z pomidorkami koktajlowymi oraz szczypiorkiem. Było smacznie, kreatywnie i kolorowo.

Julita Goryńska

Więcej o Wyniki konkursu plastycznego:  Moja ulubiona postać książkowa z bajki.

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas drugich i trzecich.

Jury wyłoniło najlepsze prace i postanowiło przyznać dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca, przyznano również wyróżnienia oraz nagrody za udział.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami.

I miejsce:   Alicja Dąbrowska kl. 2a;

I miejsce:  Pola Socha kl. 2b;

II miejsce: Marianna Koziar kl. 3b;

II miejsce: Jakub Lutyński kl. 2b;

III miejsce: Jagoda Majuch kl. 2b;

III miejsce: Oliwia Wilkowiecka kl. 3b.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Zosia Tomczyk kl. 3a;
  • Viktoriia Tolstonos kl. 2a;
  • Dawid Grochowski kl. 2b;
  • Damian Wojciechowski kl. 2a.
  • Za udział w konkursie nagrody otrzymali:
  • Sebastian Pawlak kl. 3b;
  • Sawana Makuła kl. 3b;
  • Julia Piekarska kl. 2b;
  • Leon Janiak kl. 2b;
  • Wiktoria sikora kl. 2b;
  • Nadia Męcel kl. 2b;
  • Maja Ładowska kl. 2a;                    
  • Aleksander Kryszczuk kl. 2b.        

Wszystkim: Gratulujemy!

                                                                               Organizator konkursu:

                                                                                  Barbara Wiśniewska

prace konkursowe prace konkursowe Grupa uczestników

Więcej o Święto Niepodległości

W czwartek 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Drozdowską oraz uczniowie klasy 6a razem z wychowawcą p. Rafałem Sularzem,  przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów oraz pieśni patriotyczne, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Aleksandra Drozdowska

 

Więcej o Zabawy z okazji Hallowen

Dnia 28 listopada 2022 r. w klasie 1b odbyła się zabawa z okazji Hallowen. Było dużo śmiechu, zabaw tanecznych, zagadek i „upiornych” przebrań. Na zabawie pojawiły się czarodziejki, urodziwe dynie , straszne kościotrupy, shrek , nietoperz oraz wiele innych ciekawych postaci. Biesiadnicy skosztowali pysznych marchewkowych babeczek oraz „paluchów wiedźmy”. Tanecznym rytmom nie było końca.pomimo zmęczenia , niechętnie poszli do domu😊


Piękny świat przemierzasz po maleńku

Nagle STOP!

Jakiś mur, groźny cień.

Ach to strach, to wielka góra lęku.

Ale ty nie bój się, tylko wierz!….

No to góry do góry,

dziecięca wiara

może je w morze powrzucać zaraz..


Julita Goryńska

Więcej o Bezpiecznie na drodze

W trosce o szeroko pojęte bezpieczeństwo uczniów klas 1-3 w szkole i poza szkołą co roku, w Szkole Podstawowej nr 23 odbywają się zajęcia profilaktyczne pt. Bezpiecznie na drodze. Zajęcia te utrwalają właściwą postawę u najmłodszych dotyczącą bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życia codziennego. Lekcje prowadzone są przez Panią Agnieszkę Strycharczyk oraz przedstawicieli Policji i Straży Miejskiej.

W październiku w spotkaniu z funkcjonariuszką Wydziału ds.Nieletnich Panią Leną Guzik, uczestniczyły dzieci z klasy 3a. Podczas spotkania, policjantka przypomniała dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, a w szczególności zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię oraz podczas przemieszczania się do szkoły i ze szkoły. Funkcjonariuszka udzieliła dzieciom porad praktycznych oraz wskazała najbardziej niebezpieczne zachowania dzieci w domu czy na podwórku. Przypomniała również o podstawowych numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia bliskich lub innych osób.

W październiku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu ze Strażą Miejskiej. Funkcjonariuszki przeprowadziły zajęcia, na których przypomniały podstawowe znaki drogowe, które znajdują się przy szkole i przy pasach oraz zasady prawidłowego poruszania po drodze. Szczególną uwagę zwróciły na konieczność noszenia odblasków przez dzieci oraz odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach, jakie możemy napotkać w czasie drogi do szkoły lub do domu: Obcy, nieznajomi.

Podczas spotkań w październiku uczniowie wzięli udział także w zajęciach praktycznych, które miały na celu sprawdzenie ich wiadomości z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie pokazywali, jak prawidłowo przechodzą przez jezdnię.
Podsumowaniem projektu były zadania sprawdzające wiedzę uczniów, którzy wspaniale odpowiadali i pokazywali, jak bezpiecznie zachować się na ulicy.
Fotorelacja poniżej

W październiku w dniach od 17 do 28 w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy
Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod ogólnopolskim hasłem:

Czytanie dla pokoju

Było to święto biblioteki, książki i czytania.
Ogłoszone zostały konkursy i akcje czytelnicze. Między innymi odbyło się głośne czytanie w
klasach na lekcjach języka polskiego pod tytułem: Niech będzie głośno!

Klasa 5b pod opieką P. Magdaleny Kosel Pięty pochwaliła się swoimi zainteresowaniami
czytelniczymi oraz tym, że doskonale poradzili sobie z wyzwaniem czytelniczym.

Odbywały się zajęcia czytelnicze. Klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę, zapoznały się
zasadami korzystania z biblioteki, zasadami zachowania i poszanowania wypożyczonych
książek.

Starsi młodszym to recytacja i inscenizacja wybranych wierszy Juliana Tuwima i Jana
Brzechwy. Chętne uczennice z klasy 4a, 5b i 7a przygotowały występ dla klasy 1a i 1b.

Pierwszoklasiści słuchali, dzielili się wrażeniami i bili brawo swoim starszym koleżankom.

Zarówno starsi, jak i młodsi doskonale się bawili.

Starsi uczniowie czytają młodszym Wspólne czytanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klasy 1b wykonali kolorowe laurki z życzeniami dla biblioteki.

Laurki

Aż miło ! Popatrzcie ! :)) Serdecznie dziękuję P. Julicie Goryńskiej oraz klasie 1b za tak piękny gest. Laurki są naprawdę przepiękne i można je obejrzeć w bibliotece szkolnej. Zapraszam ! :))
Czas na czytanie, to czytanie wybranej książki, która ma zachęcić do częstego sięgania po książkę dla przyjemności, rozrywki i relaksu.
Ogłoszony został konkurs plastyczny: Mój ulubiony bohater bajkowy z książki oraz konkurs długoterminowy na Dzienniczek ciekawej książki. Wyniki pierwszego niebawem zostaną ogłoszone, a prace biorące udział w konkursie zostaną wyeksponowane na gazetce bibliotecznej na pierwszym piętrze.

 

 

 

Z czytelniczym pozdrowieniem!
Barbara Wiśniewska

Więcej o Pasowania na ucznia

Dnia 14 października 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po części oficjalnej odbyło się Pasowanie na ucznia –klasy 1a i 1b. Panie wychowawczynie  zadbały o to, aby ich uczniowie pokazali  swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz muzyczne. Nie mogło się nie udać, gdyż pierwszoklasiści byli wspaniale przygotowani. Program artystyczny wywołał na twarzy Pani Dyrektor, rodziców oraz wszystkich zgromadzonych wiele uśmiechu i dumy. Po występach Pani Dyrektor przyjęła uczniów klas pierwszych w poczet społeczności szkolnej, życząc dużo sukcesów w nauce oraz wspólnych rozmów, gdy przyjdzie taka potrzeba. To był dzień obfitujący w wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Renata Bartnicka i Julita Goryńska

Dnia 16 października 2022 roku nastąpił finał konkursu literackiego pt: „ Mój ulubiony nauczyciel” w naszej szkole. Laureaci napisali piękne wiersze o swoich paniach nauczycielkach. Oliwia W. z kl.3b napisała tak o swojej Pani.


„Pani Jagoda”


Moja Pani jest Pogodna,
dla nas zawsze jest łagodna.
Chociaż czasem na nas krzyknie
klasa szybko milknie.
Tabliczka mnożenia, ortografia
Pani Jagoda na to stawia.
Zbijak i spacer u nas króluje.
Ruch i dyscyplina nas fascynuje.
Wszyscy o tym wiecie
mamy najlepszą Panią na świecie.


Oliwia W. z P.Jagodą-3b
Uczeń z kl.2 b, Dawid G. wychowanek P .Małgorzaty O. napisał bardzo poruszający wiersz o swojej Pani. Brzmi on następująco:


Najweselsza w całej szkole,
uczy świetnie też na „kole”.
Pisać, czytać, pięknie mówić,
wszystkich tego chce nauczyć.
Zachowania wciąż pilnuje,
często z nami też żartuje.
Kolorowa i wspaniała,
tyle klas już wychowała.
Jest pomocna i oddana,
czeka na nas już od rana.
Od początku wszystkich wspiera,
To Pani Gosia, co serca otwiera.

Dawid G. z P.Małgosią - 2b
Najmłodsza uczennica z klasy 1b , Klementyna S. napisała króciutki wierszyk o swojej Pani Julicie😊
„Nasza Pani”


Co dzień nas wita w szkole,
sto lekcji dla nas ma.
Z uśmiechem i nadzieją
rozdaje wiedzy skarb
i wciąż pomaga nam.

Klementyna S. z P.Julitą - 1b
Jednym słowem wszystkie te panie nauczycielki są wspaniałe, bo każda jest inna, niepowtarzalna i wyjątkowa dla swoich uczniów.
Gratuluję uczestnikom za udział w konkursie literackim oraz serdecznie zapraszam do kolejnych. Czekam na Was z niecierpliwością!


Julita Goryńska

Więcej o Zagadkowe drzewo

Dzień dobry, dziś na kole przyrodniczym obserwowaliśmy jesienne drzewa w parku. Rozmawialiśmy o życiu na drzewach. Dzieci w parach zadawały sobie zagadki. Trzeba zapamiętać swoje drzewo dotykając je z zamkniętymi oczami, a następnie odszukać je wśród innych drzew w parku. Zabawa podobała się dzieciom, które chętnie dzieliły się wrażeniami.

Jagoda Płocha

Więcej o Podsumowanie akcji Code Week 2022, czyli Europejski Tydzień Kodowania.

W dniach 10- 21 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do akcji Code Week 2022, czyli Europejski Tydzień Kodowania.
W tym szczególnym tygodniu – Tygodniu Kodowania w ciekawy i interesujący sposób promujemy i popularyzujemy programowanie i umiejętności cyfrowe.  Uświadamiamy korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat.
Uczniowie na lekcjach informatyki oraz zajęciach pozalekcyjnych samodzielnie wykonywali zadania skupiające się na kodowaniu, które wprawdzie są niezwykle przydatne w informatyce, ale rozwijające również inne umiejętności. Ponadto używane aplikacje uświadomią uczniom, że jeśli już spędzają czas online, mogą go wykorzystać kreatywnie i nowatorsko.

Starsze klasy miały możliwość zaznajomienia się z budową i sterowaniem robotów, które musieli własnoręcznie złożyć oraz przetestować poprawnośc działanie. Szczególnie dużo radości sprawiło jeżeli robot zareagował w prawidłowy sposób.

Gratulujemy Wszystkim uczniom, którzy dostali się do dalszego etapu konkursów przedmiotowych.

Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego:

Polski:

  1. Matylda Pich 8a
  2. Julia Lniak 8a

Matematyka:

  1. Denys Koziar 8b
  2. Tymur Serdyukov 8b

Angielski:

  1. Patryk Komorek 8b
  2. Dawid Kwiatkowski 7a

Biologia:

  1. Julia Kowalska 8c
  2. Wojciech Pilawski 8c

Geografia:

  1. Denys Koziar 8b
  2. Marcel Turbaczewski 8c

Chemia:

  1. Julia Kowalska 8c
  2. JuliaNawrocka 8a

Historia:

  1. Marcel Turbaczewski 8c
  2. Patryk Komorek 8b

Fizyka:

  1. Aleksandra Strzelecka 8a

Wiedza o społeczeństwie:

  1. Tymur Serdyukov 8b
Więcej o Godzina dla Szczecina

W piątek 21.10.2022 klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej Nr 23 im. M. Zaruskiego w Szczecinie wzięły udział w akcji Stowarzyszenia Polites Godzina dla Szczecina. W ramach akcji, która polega na podejmowaniu przez mieszkańców Szczecina prospołecznych inicjatyw dla dobra wspólnego, uczniowie wybrali się na Plażę Miejską nad Jeziorem Dąbie. Przygotowali plakaty i informacje na temat zasad dokarmiania ptaków wodnych, aby zwrócić uwagę mieszkańców Dąbia na szkodliwość karmienia ptaków chlebem. Ponadto dzieci wyposażone w rękawiczki ochronne posprzątały okolice plaży – ku ich radości śmieci nie było dużo. Podczas przejścia ze szkoły nad jezioro dzieci prezentowały kolorowe transparenty zwracając tym uwagę przechodniów. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie szczecinianie będą pamiętali, że Jezioro Dąbie to dom dla ptaków i innych zwierząt, będą dbali o czystość linii brzegowej oraz mądrze pomagali ptakom.

A. Strycharczyk, J. Rotnicka – Płocha

Więcej o Zdrowa sałatka

Podsumowując blok tematyczny Od ziarenka do bochenka klasa 3b wzięła udział w degustacji świeżego, pachnącego chleba. Najbardziej smakował dzieciom chleb z ziarnami słonecznika, próbowały też chleba razowego i pszennego. Kolejnego dnia uczniowie 3 b przygotowali sałatkę ziemniaczaną. Ziemniaki to rośliny okopowe, świetnie smakują w towarzystwie kiszonego ogórka i ziół. Smaku dodała sałatce oliwa z oliwek lub olej słonecznikowy czy rzepakowy. Uczniowie zapamiętają z pewnością, że słonecznik rzepak czy len to rośliny oleiste. W klasie pięknie pachniało, sałatki były smaczne, zdrowe i kolorowe. Jagoda Płocha

Więcej o CodeWeek klasy 3a i 3b

  We wtorek 11.10.2022 klasy 3a i 3 b wzięły udział w zajęciach w ramach Code Week. Z przyniesionych darów jesieni dzieci ułożyły ścieżki. Następnie dobrały się w pary. Jedna osoba z pary miała zasłonięte oczy, a druga instruowała ją, jak.ma się kierować aby przejść ścieżkę. Uczniowie musieli oszacować ile kroków należy zrobić, w którą stronę się odwrócić. Trzeba było uważnie słuchać poleceń. Ponieważ ćwiczenie odbywało się na boso masaż stóp był dodatkową atrakcją. Po przejściu ścieżki dzieci dzieliły się swoimi odczuciami i wrażeniami oraz oceniały co było dla nich najtrudniejsze. Jagoda Płocha, Agnieszka Strycharczyk

 

W poniedziałek 26 września 2022 roku do naszej klasy – 1b zawitała  Pani Jesień, przynosząc swoje dary .Dzieci wraz z rodzicami, nazbierały i przyniosły do klasy wrzos, kasztany w łupinach, żołędzie, orzechy, nasiona klonu, jarzębinę i liście z różnych drzew. Wspólnie ze swoją Panią stworzyły  dekorację jesienną, ułożoną z tych pięknych darów jesieni.

Julita Goryńska

Więcej o 3 b za pan brat z przyrodą

20 września 2022 uczniowie klasy 3 b wybrali się do parku. Rozmawialiśmy o sposobach w jaki możemy poznawać przyrodę. Zbieraliśmy elementy przyrody w jak najliczniejszych kolorach oraz przygotowaliśmy tzw. perfumy mocy, z wykorzystaniem olejków eterycznych. Dla ptaków zrobiliśmy korale z jarzębiny, a dla siebie stworki z szyszek. Wrzesień to piękny miesiąc. 3

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. W poszczególnych klasach został odśpiewany hymn państwowy.

Klasa 3b Grupa Delfinki

14 października 2021r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie dzieci klasy 1a na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 23 w Szczecinie. Wśród zaproszonych gości byli rodzice uczniów, babcie i dziadkowie oraz Dyrekcja Szkoły. Dzieci śpiewały piosenki o szkole, tańczyły i grały na instrumentach perkusyjnych: janczarach, trójkątach  i tamburynach. Każde dziecko przedstawiło się i opowiedziało, czego dzieci nauczyły się już w szkole. Po złożeniu ślubowania pani wicedyrektor Beata Jagodzińska pasowała wielkim ołówkiem każde dziecko na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie dostali dyplomy. Rada Rodziców Szkoły ufundowała prezenty dla każdego dziecka. To była bardzo podniosła i wzruszająca uroczystość.

Wychowawca klasy 1a

Małgorzata Maj

W poniedziałek 25.10.21 odbył się w kl.2b Bal Jesieni. Rodzice przygotowali piękne stroje i smakołyki. Odbyły się konkursy, zabawy poruszające zmysły o tematyce jesiennej, a także zabawa przy muzyce i jesienny tor przeszkód. Królową balu została wybrana Oliwia Wilkowicka, a królem Alan Szarek. J. Rotnicka Płocha

Do góry

Przejdź do treści