Jesteś tutaj:

Dzień: 2024-11-26

Więcej o Najpiękniejsza ozdoba lub stroik bożonarodzeniowy

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w akcji  na najładniejszą wisząca ozdobę lub stroik bożonarodzeniowy.

Akcja polega na przygotowaniu ozdób świątecznych. Zostaną one wystawione na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 11-12.12.2024 podczas zebrań z rodzicami. Prace w formie przestrzennej mogą być wykonane dowolną techniką przy zastosowaniu dowolnych materiałów (zarówno naturalnych jak i sztucznych). Dopuszcza się użycie gotowych elementów dekoracyjnych. Wielkość wykonanych prac powinna umożliwić powieszenie ozdoby (np. na drzwiach, choince, oknie itp.), postawienie stroika (np. na stole, szafce, itp.). Akcja trwa do 9.12.2024. Prace prosimy przynosić do sali nr 13.

  1. Udział w konkursie jest dobrowolny,
  2. Każda praca zgłoszona do konkursu powinna zostać wykonana własnoręcznie (ozdoba wisząca lub stroik nie mogą być produktem gotowym zakupionym w sklepie),
  3. Każda zgłoszona praca powinna zostać podpisana, tj. należy podać imię, nazwisko
    i klasę, do której uczęszcza uczeń,
  4. Do pracy należy dołączyć deklarację zgody lub jej braku na przekazanie pracy
    na coroczny szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Deklarację można napisać własnoręcznie lub gotowy druk pobrać w sekretariacie szkoły.

Prawidłowo zgłoszone do konkursu prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

  1. kategoria I – uczniowie klas I – IV – pochwała Dyrektora Szkoły + drobne upominki
  2. kategoria II – uczniowie klas V – VIII – pochwała Dyrektora Szkoły + słodki upominek

Celem konkursu jest:

  1. kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób wiszących i stroików bożonarodzeniowych,
  2. rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz wyobraźni plastycznej,
  3. pobudzanie kreatywności i aktywności twórczej z uwzględnieniem tradycji Świąt Bożego Narodzenia,
  4. rozwijanie zdolności manualnych oraz inwencji twórczej,
  5. stworzenie okazji do przeżywania rodzinnej radości i satysfakcji ze wspólnej pracy
    w gronie rodzinnym.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 13 grudnia 2024.

Agnieszka Strycharczyk
Małgorzata Golakiewicz

Więcej o Jesienny Kiermasz Książki

W dniach 28 i 29 października 2024 roku odbył się jesienny kiermasz książki. Akcja powstała przy współpracy Rady Rodziców. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży książek- w wysokości 1896,93 zł. przeznaczony został na zakup stojaka na rowery. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję!

Agnieszka Strycharczyk

Więcej o Morsowanie z naszą szkołą

22 listopada grupa dzieci z naszej szkoły pojechała na Największe Dziecięce Morsowanie do Szkoły Podstawowej nr 8 na Gumieńcach. Dla większości z nich była to pierwsza taka akcja więc tym bardziej gratulacje dla odważnych. Byliśmy najliczniejszą grupa że wszystkich szkół podstawowych. W sumie uzbierało się 200 dzieci ze szczecińskich szkół podstawowych chętnych do zabawy w zimnej wodzie. Zostaliśmy członkami promowania zdrowego stylu życia!!! 😉
Po rozgrzewce wszyscy ochoczo ale i z lekką niepewnością weszli do basenu,gdzie było 13 tys litrów zimnej wody. Ekscytacja była ogromna. Niektórzy wytrzymali chwilę a najdłużej morsował Oskar Wierzbicki z klasy 6a, który wytrzymał 3 minuty. Brawo brawo. Nagrodą dla wszystkich morsujących było jacuzzi z bardzo ciepłą wodą, czekolada do picia i zabawa na dmuchańcach. Każdy dostał dyplom i odznakę Morsa.
Szykujemy się znów za rok. Do odważnych świat należy.

Agnieszka Biernacka
Małgorzata Golakiewicz

Więcej o Ozdoby świąteczne z masy solnej cd

Kolejny etap wykonywania ozdób z masy solnej – malowanie ich farbami akrylowymi I lakierowanie. Wkrótce pokażemy Wam nasze gotowe prace do przekazania na festyn „Mikołajki z TOZ”.

S.Gajewska

Więcej o Ozdoby świąteczne z masy solnej

Zabawa sensoryczna z mąką i solą, przygotowujemy masę solnej do wyrabiania ozdób świątecznych na Festyn Mikołajki z TOZ w Szczecinie.

S.Gajewska

Więcej o Kartki świąteczne, ozdoby i zbiórka karmy

Wykonujemy kartki świąteczne i ozdoby z masy solnej na festyn „Mikojki z TOZ Szczecin” oraz zbieramy karmę dla zwierząt w schronisku w Szczecinie.

S.Gajewska

Więcej o „Dokąd tupta nocą jeż?…”

Konkurs plastyczny „Dokąd tupta nocą jeż?…” rozstrzygnięty 🙂
1 miejsce: Ewa Jasielska kl.1a
2 miejce: Lena Wiśniewska kl.2a
3 miejsce: Kaja Chmielewska kl.3a

Wyróżnienia zdobyły:
Maja Zimna kl.2a
Lea Sosnowska kl.2a
Helena Ciszewska kl.1a.
Gratuluję wszystkim laureatom! 🙂

S.Gajewska

Do góry

Przejdź do treści